خانه / منابع کنکور / ضرایب دروس کنکور ریاضی ۹۷

ضرایب دروس کنکور ریاضی ۹۷

ضرایب دروس کنکور ریاضی ۹۷

ضرایب دروس کنکور ریاضی ۹۷ ضرایب دروس کنکور ریاضی مسئله مهمی است که اکثر داوطلبان کنکور نسبت به آن بی توجه هستند.این در حالی است که گروه ریاضی و فیزیک دارای ۳ زیر گروه است که ضرایب دروس تخصصی در آن ها متفاوت است.در نتیجه با ندانستن ضرایب احتمال دارد در انتخاب رشته خود دچار مشکل شوید.

در این نوشته سعی داریم با کمک مشاوران برجسته مالیم گروه به بررسی ضریب دروس عمومی و اختصاصی کنکور ریاضی بپردازیم و شما را در مسیر رسیدن به رشته مورد علاقه تان کمک کنیم.

ضرایب دروس عمومی در دو گروه ریاضی و ضرایب دروس کنکور هنر ۹۷ یکسان هستند ولی در گروه انسانی کمی تفاوت دارند.ضرایب دروس عمومی بصورت زیر است:

زبان وادبیات فارسی دارای ضریب ۴ است.

فرهنگ ومعارف اسلامی دارای ضریب ۳ است.

زبان عربی دارای ضریب ۲است.

زبان انگلیسی دارای ضریب ۲ است.

همانطور که قبلا هم گفته شد ضرایب دروس اختصاصی در کنکور ریاضی در زیر گروه های مختلف باهم متفاوت است.اطلاع از این موضوع کمک شایانی به داوطلبان کنکور می کند.اطلاع دقیق از ضریب دروس تخصصی در طراحی یک برنامه ریزی درست کنکور بسیار تاثیرگذار است وبه شما توصیه می کنیم پیش از هر اقدامی در جهت آمادگی برای کنکور نسبت به ضرایب دروس اطلاعات کامل ودقیق به دست آورید.

درس ریاضی در زیرگروه ۱ دارای ضریب ۴،در زیر گروه ۲دارای ضریب ۴ ودر زیر گروه ۳ دارای ضریب ۳ می باشد.

درس فیزیک دارای ضریب ۳ در زیرگروه ۱،ضریب ۳ در زیر گروه ۲ وضریب ۲ در زیر گروه ۳ می باشد.

درس شیمی دارای ضریب ۲ در زیر گروه ۱،دارای ضریب ۳ در زیرگروه ۲ ودارای ضریب ۳ در زیرگروه ۳ میباشد.

با بررسی ضرایب بالا می فهمیم که درس ریاضی در تمام زیر گروه ها اهمیت بالایی دارد.بعد از آن درس فیزیک و در انتها درس شیمی دارای اهمیت هستند.پس به شما توصیه میکنیم برنامه خود را طوری طراحی کنید که باعث افزایش مهارت شما در درس ریاضی شود.

برای دریافت برنامه ریزی تحصیلی دقیق و تخصصی با مشاوران مالیم گروه تماس برقرار کنید.

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

تماس فقط از طریق تلفن ثابت(بدون پیش شماره)

۴۳ ۵۲ ۹۰۷ ۹۰۹