خانه / دانشگاه آزاد / ظرفیت مازاد دانشگاه سراسری

ظرفیت مازاد دانشگاه سراسری

ظرفیت مازاد دانشگاه سراسری

ظرفیت مازاد دانشگاه سراسری چند سالی است که ظرفیت مازاد در دانشگاه های مختلف کشور مطرح شده است.این مسئله بعنوان امتیازی برای دانشجویان محسوب میشود که برای قبول شدن در آن نیاز به یکسری شرایط و مقررات است که در ادامه به آن میپردازیم.

طبق طرح مصوب شده برای دانشگاه ها و دانشکده هایی که زیر نظر سازمان علوم پزشکی هستند،دانشگاه هایی که فاقد واحد پردیس خودگردان هستند و ذخیره دانشگاه آزاد میتوانند طبق شرایط و مقررات تصویب شده شورای گسترش دانشگاه ها،دانشجویانی فراتر از حدنصاب ظرفیت پذیرش خود ثبت نام کنند.

بطور مثال اگر دانشگاهی در رشته ای خاص ظرفیت پذیرش ۱۵۰نفر را داشته باشد ولی حدود ۱۸۰نفر را در لیست پذیرفتگان خود داشته باشد طبق قانون تصویب شده میتواند ۳۰ دانشجوی مازاد خود را نیز ثبت نام کند.البته این عمل مشروط برآن است که دانشگاه فاقد واحد پردیس خودگردان باشد.

شهریه ظرفیت مازاد

دانشجویانی که در ظرفیت مازاد توانستند قبول شوند موظفند هزینه ای را بعنوان شهریه پرداخت کنند.مقدار این هزینه طبق تعرفه ای مشخص صورت میگیرد.این هزینه در قبال تحصیل در دانشگاه وخدمات رفاهی است که دانشگاه به دانشجویان ارائه میدهد.البته این مبلغ باید توسط دانشجو مورد بررسی قرار گیرد تا در ادامه کار به مشکل یا مسئله جدی برخورد نکنند.

شهریه ظرفیت مازاد پزشکی

مقدار تعرفه مبلغ پرداختی توسط شورای سیاست گذاری دانشگاه تعیین میشود که در نوشته قبلی مختصری در مورد آن توضیح داده ایم.برای کسب اطلاعات بیشتر میتوانید با مشاوران ارشد مالیم گروه تماس حاصل فرمایید.

محل برگزاری کلاس های درسی برای دانشجویانی که بصورت ظرفیت مازاد دانشگاه آزاد قبول میشوند توسط دانشگاه مشخص میشود.مکان تشکیل این کلاس ها ممکن است مانند پردیس های دانشگاهی باشد یعنی بصورتی که جای ثابتی برای تشکیل کلاس ها وجود نداشته باشد.این عامل میتواند بعنوان یک عامل منفی یا نکته بازدارنده برای دانشجویان قبول شده در ظرفیت مازاد محسوب شود.

نقل وانتقال دانشجویان پذیرفته شده در ظرفیت مازاد بین دانشگاهی صورت میگیرد که ظرفیت مازاد داشته باشند البته مشروط به این است که دانشگاه های مبدا ومقصد موافقت کنند واین جابجایی براساس مقررات آموزشی صورت گیرد.

برای کسب اطلاعات بیشتر میتوانید به خانواده بزرگ مالیم گروه بپیوندید.

انتخاب رشته دانشگاه آزاد

درباره ی مشاوران مالیم گروه

همچنین ببینید

انتخاب رشته مجازی برای دانشگاه ازاد

انتخاب رشته مجازی برای دانشگاه ازاد

انتخاب رشته مجازی برای دانشگاه ازاد انتخاب رشته مجازی برای دانشگاه ازاد به چه صورت …

یک دیدگاه

  1. سلام ببخشید مبلغ شهریه پزشکی عمومی در ظزفیت مازاد رو میشه بفرمایید

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *