خانه / انتخاب رشته / فرم هدایت تحصیلی نهم

فرم هدایت تحصیلی نهم

فرم هدایت تحصیلی نهم

فرم هدایت تحصیلی نهم چیست؟

لزوم استفاده از فرم هدایت تحصیلی نهم چیست؟

نحوه تکمیل فرم هدایت تحصیلی نهم چگونه است؟

در نوشته قبل مطالبی در مورد  انتخاب رشته نهم به دهم بیان کردیم. در این نوشته قصد داریم به بررسی فرم هدایت تحصیلی نهم بپردازیم.

فرم هدایت تحصیلی نهم

انتخاب رشته پایه نهم در شاخه های نظری،کارودانش و فنی و حرفه ای صورت می گیرد و دانش آموز در پایه دهم طبق شاخه ای که انتخاب می کند رشته مورد نظر خود را برمی گزیند.

دانش آموزی که در پایه نهم رشته تحصیلی خود را به طور قطعی برمی گزیند در پایه دهم تکلیف انتخاب رشته او به طور کامل واضح و مشخص است.

زمان شروع هدایت تحصیلی نهم

زمان شروع فرآیند هدایت تحصیلی پایه نهم بعد از امتحانات نهایی و از اواسط تیرماه آغاز می شود.دانش آموزان عزیز می توانند برای دریافت مشاوره هدایت تحصیلی و اولویت های انتخاب رشته خود با مشاوران مالیم گروه تماس برقرار کنند.

دریافت فرم های هدایت تحصیلی نهم

طبق روال سال های گذشته فرم های هدایت تحصیلی پایه نهم در خود مدارس ارائه می شود ولی احتمال دارد در سال تحصیلی جاری این فرم ها از سایت اینترنتی ارائه شود و در اختیار دانش آموزان و خانواده های آن ها قرار گیرد.

فرم هدایت تحصیلی شامل دو فرم جداگانه و مجزا است.۱٫فرم توصیه نامه  ۲٫فرم زمان بندی

زمان ارائه این فرم ها در اواسط تیرماه می باشد و خانواده و دانش آموزان می توانند از طریق مدارس این فرم هارا دریافت کنند و با نظرمشاور مدرسه آن را تکمیل نمایند.

بعد از تکمیل فرم ها و انتخاب شاخه و رشته مورد نظر،زمان ثبت نام اعلام می شود و دانش آموز براساس اولویت زمان بندی باید به واحد مربوطه مراجعه کرده و ثبت نام کند.

انتخاب رشته از اهمیت بالایی برخوردار است و آینده فرد به طور مستقیم تحت تاثیر این انتخاب رشته می باشد.سعی کنید نهایت دقت را در این زمینه بکار برید.

برای دریافت اطلاعات بیشتر با مشاوره تحصیلی تلفنی مالیم گروه تماس برقرار کنید.

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

تماس فقط از طریق تلفن ثابت(بدون پیش شماره)

۴۳ ۵۲ ۹۰۷ ۹۰۹