خانه / مشاوره تحصیلی / مشاوره افت تحصیلی

مشاوره افت تحصیلی

مشاوره افت تحصیلی

مشاوره افت تحصیلی :در باور غلط خیلی از افراد کلمه افت تحصیلی را به معنا پایین بودن ضریب هوشی دانش اموز و در نتیجه تکرار دوره تحصیلی  و یا ترک تحصیل می دانند.

برای حل مشکلات افت تحصیلی با  مشاوره تحصیلی  مالیم گروه تماس بگیرید

شاید در بعضی از زمینه ها این گونه باشد اما در واقع معنی افت تحصیلی کاهش کیفیت تحصیلی است.حال ممکن است این فت تحصیلی دلایل مختلفی داشته باشد که جدا از خود فرد به شرایط تحصیلی و روانشناسی و اجتماعی هم ربط دارد که در ادامه به ان اشاره می کنیم.

افت تحصیلی به یک سری مسائلی که فرد را از درس خواندن باز میدارد گفت می شود.افت تحصیلی ممکن است شامل شکست های مختلف در دوران تحصیلی است که مشاوره درسی  خیلی از این مشکلات را حل می کند.

این شکست ها  حتی ممکن است باعث ترک تحصیل و بیزاری فرد از تحصیل شود،ممکن است فرد نتواند به هدف ها و رشته مورد نظر خود برسد و در آینده شغل مورد دلخواه خود را از دست بدهد.

اهمیت مشاوره افت تحصیلی

این ها ذره ای از ضرر های افت تحصیلی و پیگیری نکردن این مسئله توسط خود فرد و خوانواده است.هیچگاه افت تحصیلی در نظام آموزشی هیچ کشور از بین نمی رود،چونکه افت تحصیلی فقط به محدوده درسی ختم نمی شود و ناهنجاری ها و کمشکلات شخصی بیشترین تاثیر را بر روی این موضوع دارد.

اما  می توان با مشاوره ها ،برنامه ریزی تحصیلی و رفع و حل مشکلات افت تحصیلی را کاهش داد و فرد را به مرور زمان به کیفیت و سطح تحصیلی بالا رساند.

کار هایی مانند :فراهم کردن امکانات آموزشی برای دانش اموز ،همکاری کردن خانواده دانش آموز با معلمان ،تقویت انگیزه درونی دانش آموز و مهم ترین کار برای حل این مشکل پیدا کردن و شناخت مشکل اصلی دانش آموز که توسط یک مشاور انجام می شود.

برای اطلاعات بیشتر از افت تحصیلی ، انگیزیه تعحصیلی ، راه کار های بهبود سطح تحصیلی می توانید با مشاوران مالیم گروه تماس بگیرید.

برای ارتباط با  مشاوره تحصیلی تلفنی  می توانید همه روزه از ساعت ۸ الی ۱ شب از طریق تلفن ثابت تماس بگیرید.

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

تماس فقط از طریق تلفن ثابت(بدون پیش شماره)

۴۳ ۵۲ ۹۰۷ ۹۰۹