خانه / انتخاب رشته / مشاوره انتخاب رشته دانشگاه آزاد

مشاوره انتخاب رشته دانشگاه آزاد

مشاوره انتخاب رشته دانشگاه آزاد

مشاوره انتخاب رشته دانشگاه آزاد به چه صورت است؟

شرایط دریافت مشاوره انتخاب رشته دانشگاه آزاد چیست؟

زمان دریافت مشاوره انتخاب رشته دانشگاه آزاد چه موقع است؟

در نوشته قبل مطالبی در مورد انتخاب رشته دندانپزشکی براساس رتبه ارائه دادیم در این نوشته قصد داریم به بررسی اجمالی مشاوره انتخاب رشته دانشگاه آزاد بپردازیم.

مشاوره انتخاب رشته دانشگاه آزاد
مشاوره انتخاب رشته دانشگاه آزاد

هرساله دانشگاه آزاد به صورت با کنکور و ثبت نام بدون کنکور متقاضیان و داوطلبان تحصیلات دانشگاهی را پذیرش می کند.کنکور دانشگاه سراسری و آزاد با یکدیگر ادغام شده است و تحت عنوان کنکور سراسری معرفی می شود.در زمان اعلام نتایج کنکور سراسری برای هر داوطلب ۲کارنامه صادر می شود.که یکی مربوط به انتخاب رشته دانشگاه سراسری و دیگری مربوط به انتخاب رشته دانشگاه آزاد می باشد.

انتخاب رشته این دو دانشگاه هیچ ارتباطی با یکدیگر ندارد.حتی اگر شما محروم از ثبت نام در دانشگاه سراسری باشید ولی می توانید در انتخاب رشته دانشگاه آزاد شرکت کرده و در صورت قبولی در دانشگاه مورد نظر ثبت نام کنید.

زمان و شرایط انتخاب رشته دانشگاه آزاد

طبق روال هر ساله در نیمه دوم مرداد ماه نتایج کنکور سراسری اعلام می شود و حدود یک هفته بعد از آن زمان آغاز انتخاب رشته دانشگاه آزاد شروع می شود.در این زمان دانشگاه آزاد لیست رشته هایی را که به صورت با کنکور ارائه می دهد تحت عنوان دفترچه انتخاب رشته دانشگاه آزاد منتشر می کند و هر داوطلب به بسته به نوع گروه آزمایشی خود باید لیست رشته ها را مشاهده کند و تعداد ۲۰ رشته را انتخاب کند.به دلیل محدودیت انتخاب ،انتاب رشته دانشگاه آزاد از اهمیت بالایی برخوردار است پس سعی کنید نهایت دقت را به کار ببرید و افراد با تجربه در این زمینه مشاوره بگیرید.

برای انتخاب رشته کافی است به سایت آزمون دانشگاه آزاد مراجعه کنید و با خرید کارت اعتباری و وارد کردن شماره سریال و رمز وارد پنل مخصوص به خود شوید و لیست رشته های مورد علاقه خود را وارد کنید.در نیمه دوم شهریور ماه نیز می توانید با مراجعه مجدد به سایت آزمون کارنامه قبولی و نتیجه انتخاب رشته خود را مشاهده کنید.

برای انجام انتخاب رشته مطمئن با مشاوره تحصیلی تلفنی مالیم گروه تماس برقرار کنید.

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

تماس فقط از طریق تلفن ثابت(بدون پیش شماره)

۴۳ ۵۲ ۹۰۷ ۹۰۹