خانه / انتخاب رشته / مشاوره انتخاب رشته دبیرستان

مشاوره انتخاب رشته دبیرستان

مشاوره انتخاب رشته دبیرستان

مشاوره انتخاب رشته دبیرستان و معرفی با رشته علوم تجربی و رشته های آن:

رشته علوم تجربی از دیر باز مورد توجه دانش آموزان و والدین بوده است به گونه ای که رقابت در این رشته بسیار شدت گرفته است.چون تعداد شرکت کنندگان بسیار زیاد است.

رشته تجربی دارای زیر شاخه های متعدد می باشد که هرکدام زیر رشته های خود را دارند از جمله رشته هایی ک تقاضا قبولی در آنها بیشتر است می توان به پزشکی،پرستاری،دندان پزشکی،رادیولوژی،اتاق عمل،هوشبری،وغیره….

دانش آموزانی که وارد پایه دهم یا دوم دبیرستان قدیم شدند می توانند از مشاوره درسی دوم دبیرستان داوطلبانی که رشته تجربی را در دبیرستان انتخاب کردند می توانند برای آماده شدن از برنامه ریزی تحصیلی دوم تجربی استفاده کنند.

برای آن دسته از دانش آموزان عزیز که خواستار ادامه تحصیل در این رشته می باشند باید بیان کنیم که رشته تجربی رشته آسانی نمی باشد از این نظر که دروسی که در آن تدریس می شوند در دوره دبیرستان بسیار دروس سرنوشت ساز و پایه محسوب می شوند و از این حیث باید بیان کنیم که هرچقدر آگاهی بالاتری داشته باشید از این دروس می توانید رشته مناسب خود را در دانشگاه در زیر شاخه تجربی ادامه دهید.

میتوانید برای انتخاب رشته در دبیرستان با مشاوره تحصیلی تلفنی مالیم گروه تماس بگیرید.

نکات مهم برای انتخاب رشته تجربی

 

برای انتخاب رشته تجربی در دبیرستان چند ملاک را باید بازگو کنیم

۱.اول باید دانش آمور ببنید آیا به دوروس رشته تجربی که در دبیرستان تدریس می شود علاقه ای دارد یا خیر یعنی علاقه اولین ملاک انتخاب می باشد.

۲.آگاهی لازم از دورسی که تدریس خواهند شد و چگونه ب خاطر سپردن این دروس از جمله زیست شناسی،فیزی،شیمی و غیره

یعنی بدانید که مثلا برای درسی مانند درس زیست شناسی در هربار مطالعه باید متن کتاب را بفمید و برای خود استدلال کنید

۳.آشنایی با رشته هایی که در آینده یعنی دانشگاه قرار است انتخاب کنید.

بعد از اینکه دانش آموز وارد این رشته شد در دوره دبیرستان  باید ساعات و کیفیت مطالاعات خود را متناسب با درس بالا ببرد.به این معنی ک مثلا اگر درس شیمی درس سختی برای یک دانش آموزی محسوب می شود مطالعه خود را در این درس  بیشتر کند و بیشتر تمرین کند.

رشته علوم تجربی و نمره بندی دروس در پاییه دبیرستان:

این نمره بندی در نظام آموزی جدید به این صورت بیان شده است که مجموع دروس اصلی یعنی ریاضی و علوم تجربی کمتر از ۴۲ نباشد و معدل بالای ۱۸ باشد در بعضی از مناطق این معدل متغیر می باشد که بسته به مدرسه دانش آموزان دارد

رشته علوم تجربی تنها رشته ای می باشد که به دلیل داشتن زیر شاخه های متنوع دارای شرکت کنندگاه زیادی می باشد. این رشته در داشنگاه می تواند آینده ساز زندکی شما دانش آموزان عزیز باشد. امید است که بتوانید با مشاوره هایی که در این زمینه متخصص هستند رشته خوب را انتخاب کنید .

برای کسب اطلاعات بیشتر در مورد مشاوره انتخاب رشته دبیرستان با مشاوره تلفنی تحصیلی مشاوران مالیم گروه تماس برقرار نمایید.

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

تماس فقط از طریق تلفن ثابت(بدون پیش شماره)

۴۳ ۵۲ ۹۰۷ ۹۰۹