خانه / انتخاب رشته / مشاوره انتخاب رشته در اصفهان

مشاوره انتخاب رشته در اصفهان

مشاوره انتخاب رشته در اصفهان

مشاوره انتخاب رشته در اصفهان بسیاری از روان شناسان آموزشی توصیه کرده اند که یادگیری آن چنان تجدید سازمان یابد که هر دانش آموزی به تنهایی به فعالیت یادگیری بپردازد.تکالیف یادگیری و میزان یادگیری هر دانش اموز،باید جداگانه تعیین شود.برنامه های تدریس انفرادی را می توان با توجه به توانایی و علایق هریک از دانش آموزان طراحی کرد.

برای کسب اطلاعات بیشتر و مشاوره تحصیلیانتخاب رشته با ما تماس بگیرید.

تماس فقط از طریق تلفن ثابت می باشد.

دو شیوه یادگیری انفرادی در مدارس به اجرا گذارده شده است.یکی از این شیوه ها ،عرضه مجموعه های یادگیری انفرادی کاملا سازمان یافته است.در این شیوه با توجه به نتایج آزمون های تشخیصی که در مورد هریک از دانش آموزان اجرا می شود.

تکالیف یادگیری نیز مشخص می شود.به این ترتیب متناسب با سطح معلومات دانش آموز،فعالیت و تکلیف یادگیری ارائه شده است.گذشتن از یک مطلب یادگیری و شروع مطلب دیگر،به وسیله آزمون های مربوط به وظایف یادگیری انجام می گیرد،

اگر نتایج آزمون نشان دهد که یادگیرنده به سطح مطلوب رسیده است مجددا انجام تکلیف یادگیری مشکل تری به عهده او گذاشته می شود و اگر نتیجه آزمون موفقیت آمیز نباشد مطالب درسی و تکالیف اضافی در حد رسیدن به سطح مطلوب یادگیری،به او داده می شود.نوع دیگر یادگیری انفرادی،که اغلب یادگیری مستقل نامیده می شود،سازمان یافته نیست.

دانش آموز مساله خاصی را انتخاب می کند و به مطالعه و یادگیری در مورد آن می پردازد.تا این که به سطح رضایت بخشی در یادگیری دست یابد.هدف این نوع یادگیری انفرادی،افزایش استقلال فکری و توانایی تصمیم گیری در یادگیرنده است.

آدرس بهترین مشاوره تحصیلی در اصفهان

یکی از فنون موفقیت آمیز در امر یادگیری،راهبرد یادگیری تسلط یاب است.این شیوه یادگیری بر این پیش فرض،پایه ریزی شده است که اکثریت دانش آموزان قادر به فراگرفتن غالب هدف های یادگیری یک برنامه درسی هستند ولی زمان لازم برای تسلط یافتن به مطالب یادگیری برای دانش آموزان گوناگون متفاوت است.

به طور کلی ویژگی های عمده این راهبرد((یاددهی-یادگیری)) بدین قرار است: آموزش در چارچوب کلاس درس انجام می گیرد و جدول زمانی تدریس مطالب،برای کلیه دانش آموزان یکسان است.پس از خاتمه هر واحد یادگیری،برای تعیین میزان تسلط دانش آموزان بر مطالب مورد یادگیری،آزمون های تکوینی یا تشخیصی اجرا می شود.

برای هریک از وظایف یادگیری که در برنامه ها گنجانده شده است،فهرست کاملی از مطالب پیش دانسته دانش آموز نیز عرضه شده است.یک آزمون تشخیصی که خوب ساخته شده باشد،زمینه هایی را که دانش آموز نیاز به یادگیری اضافی دارد مشخص می کند.دانش آموزانی که در برخی از مطالب به سطح مورد نظر تسلط نیافته اند،با صرف وقت و توجه اضافی ممکن است به سطح مطلوب دست یابند.

به این گروه از دانش آموزان ممکن است از طریق برنامه های جبرانی گوناگون کمک کرد،مانند معلم خصوصی،آموزش برنامه ای،تکرار مطالب آموخته شده قبلی و …

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

تماس فقط از طریق تلفن ثابت(بدون پیش شماره)

۴۳ ۵۲ ۹۰۷ ۹۰۹