خانه / انتخاب رشته / مشاوره انتخاب رشته در شیراز

مشاوره انتخاب رشته در شیراز

مشاوره انتخاب رشته در شیراز

مشاوره انتخاب رشته در شیراز  و تدریس به روش تشکیل گروه های کوچک:

روش دیگری که برای تدریس می توان به کاربرد،تقسیم کلاس درس به گروه های کوچک است که هریک مستقل از دیگری کار کنند.در چنین وضعی معلم به جای انتقال دهنده دانش،هماهنگ کننده وهادی فعالیت های یادگیری است.در یک گروه کوچک،دانش آموز نقشی پویا دارد.یادگیرنده می تواند در برنامه ریزی عمل یادگیری و اجرای آن مشارکت نماید.

انتخاب رشته یکی از مهمترین مراحل بعد از کنکور است که بایستی در این مرحله دقت بسیار انجام شود.

برای کسب مشاوره تحصیلی  و انتخاب رشته خود را به ما بسپارید

تماس فقط از طریق تلفن همراه میباشد.

تدریس در یک گروه کوچک می تواند به طرق مختلف انجام پذیرد.برای مثال می توان تکلیفی واحد و یا تکالیف گوناگونی را به هریک از گروه ها عرضه کرد.

در گروه های کوچک موضوع وسیعی می تواند تدریس شود.به این ترتیب که هریک از قسمت های مختلف مساله توسط گروه های کوچک می تواند مبنایی برای فعالیت جمعی کلاس به حساب آید.برای مثال،می توان طرز عمل های آزمایشی گوناگون در یک آزمایش را بین گروه های کوچک تقسیم کرد.

مشاوره انتخاب رشته تلفنی در شیراز

سپس نتایج به دست آمده از طرز عمل گروههای مختلف را خلاصه کرد و به عنوان راه حل مساله،مورد بررسی ارائه داد.مثلا اگر کلاس درس تاریخ دوران تاریخی مشخصی را مطالعه می کند یک گروه ممکن است موضوع سیاسی مربوط به آن دوران و گروه دیگر موضوع اقتصادی و گروه سوم عوامل فرهنگی آن را مورد بررسی قرار دهد.

بحث و گفت و گوی گروهی درباره کار گروه های کوچک می تواند ابعاد مختلف یک پدیده را روشن کند.لازمه این شیوه کار یعنی تقسیم کلاس به گروه های کوچک،فراهم ساختن مواد آموزشی مناسب و کافی برای توزیع و استفاده گروه ها از آن مواد است.

۴-۳٫روش یاددهی-یادگیری انفرادی:

یادگیری عملی است که در درون هر فرد انجام می پذیرد.نتایج حاصل از یادگیری تنها از طریق تغییرات رفتاری و شناختی که در فرد به وجود می آید قابل سنجش است.علی رغم این واقعیت،در بسیاری از برنامه های آموزش رسمی توجه معلم به جای فرد به گروه معطوف است.

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

تماس فقط از طریق تلفن ثابت(بدون پیش شماره)

۴۳ ۵۲ ۹۰۷ ۹۰۹