خانه / مشاوره تحصیلی / مشاوره برای ورود به تیزهوشان

مشاوره برای ورود به تیزهوشان

مشاوره برای ورود به تیزهوشان

مشاوره برای ورود به تیزهوشان نیاز بسیاری از دانش آموزان در مقاطع مختلف است.تیزهوشان اولین قدم جدی در مسیر ساختن آینده روشن تحصیلی محسوب می شود.

البته باید یادآور شویم که خوشبختیه آینده مشروط به قبولی تیزهوشان یا دانشگاه تراز اول نی ولی می توان از این عوامل بعنوان زمینه ساز آینده روشن نام برد.

به همین دلیل بسیاری از موسسات مشاوره ای و تحصیلی اقدام به مشاوره برای ورود به تیزهوشان می کنند بدون اینکه شناخت واطلاعات کافی در این زمینه داشته باشند.

داوطلبان ورود به مدارس تیزهوشان به دلیل اینکه در محدوده سنی پایینی قرار دارند نیاز به یک سری پارامترها و شرایط دارند تا بتوانند نتیجه مطلوب را کسب کنند.

مشاوره برتر برای ورود به تیزهوشان

مشاوره تیزهوشان در ابتدا باید روی مسائل روحی و روانی دانش آموز کار کند.مثلا دانش آموزی که علی رغم پشتکار بالا و استعداد و هوش خوب در یادگیری مطالب،در زمان امتحان دچار استرس و فراموشی می شود نیاز به یک مشاوره تحصیلی تیزهوشان دارد که کلیه امور تاثیرگذار بر بحث علمی و تحصیلی او را بررسی کند.

حال اگر دانش آموزی در بحث برنامه ریزی و عمل به آن دچار ضعف و مشکل باشد نیاز است که مشاوره برنامه ریزی برای قبولی در تیزهوشان را برای او طراحی کند.

برای این نوع برنامه ریزی مشاور نیاز به دانستن یکسری از اطلاعات نظیر ساعات مطالعه،ساعات خواب و بیداری،مدت زمان اختصاص یافته به فعالیت های جانبی،مهارت و توانایی در دروس مختلف و … دارد.

مشاوره برای ورود به تیزهوشان به مطالب خلاصه نمی شود و یک مشاور خوب باید لیستی از کتب مورد نیاز و تقویتی برای آمادگی امتحان تیزهوشان را نیز در اختیار دانش آموز قرار دهد.البته این کتب باید منطبق بر توانایی ها و مهارت های دانش آموز باشد.

البته برای موفقیت در امتحان تیزهوشان علاوه بر داشتن مشاور خوب،خود دانش آموز نیز باید دارای پشتکار و تلاش قابل توجهی باشد تا بتواند موفقیتی فراتر از انتظار کسب کند.

برای کسب مشاوره برای ورود به تیزهوشان با مشاوران مالیم گروه تماس حاصل فرمایید.

 

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

تماس فقط از طریق تلفن ثابت(بدون پیش شماره)

۴۳ ۵۲ ۹۰۷ ۹۰۹