خانه / مشاوره تحصیلی / مشاوره برای استرس

مشاوره برای استرس

مشاوره برای استرس

مشاوره برای استرس و نمونه جلسه مشاوره فرد یا اکثر افراد احساساتی از قبیل ترس،استرس و اضطراب را لمس کرده اند.در این نوشته سعی داریم به بررسی این موضوع بپردازیم و تفاوت بین این ۳ را مشخص کنیم.

استرس به حالتی گفته می شود که در آن انسان وادار شود به حالت پیشین خود که حالت تعادل بود بازگردد.ترس زمانی به وجود می آید که فرد علت به وجود آمدن این استرس را بداند و زمانی که شخص علت به وجود آمدن استرس را نداند دچار حالتی می شود که به آن اضطراب گویند.

برای دریافت مشاوره درمان استرس با مشاوران مالیم تماس حاصل فرمایید.

ترس ،استرس و اضطراب جزء احساسات طبیعی فرد محسوب می شود که این احساسات بعنوان زمینه ساز عکس العمل طبیعی و مناسب در برابر خطرها ضروری است.

لازم به ذکر است اگر احساس استرس در زندگی عادی با رشدی غیر منطقی رو به رو باشد در زندگی فرد تاثیر مستقیم دارد،زندگی فرد را دچار اختلال می کند و کارایی او را پایین می آورد.در این زمان این استرس تحت عنوان یک اختلال باید کاملا بررسی شود.

نکته خوب و مهم این است که این اختلالات قابل درمان است.

نمونه جلسه مشاوره فردی

در این قسمت به بررسی انواع اختلالات اضطرابی می پردازیم.

اضطراب فراگیر : فردی که دچار این نوع اضطراب می شود دائما و بدون دلیل نگران است و اضطراب دارد.علائم این نوع اضطراب بی خوابی،ادرار زیاد،افزایش ضربان قلب،عرق کردن بیش از اندازه و …است.

ترس های اجتماعی : این نوع از اضطراب در برخورد با دیگران ایجاد می شود و شخصی که دارای این نوع اضطراب است نگران این است در یک جمع دستش بلرزد یا صدایش در نیاید.این افراد از حضور در جمع دوستان پرهیز می کنند.

وسواس : وسواس علاوه بر نظافت به سایر جنبه های شخصیتی و زندگی مربوط می شود.وسواس در بیان دقیق به معنی افکار یا کارهای بدون اراده و تکراری و بدون منطق است که فرد برخلاف میل خود آن ها را دنبال می کند.

استرس بعد از سانحه : این نوع استرس پس از وقوع یک حادثه در فرد ایجاد می شود که به دنبال آن اضطرابی با شدت هیجانی منفی در شخص ایجاد می شود.

برای کسب اطلاعات بیشتر در این زمینه با مشاوره تلفنی مالیم گروه تماس حاصل فرمایید.

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

تماس فقط از طریق تلفن ثابت(بدون پیش شماره)

۴۳ ۵۲ ۹۰۷ ۹۰۹