خانه / مشاوره / مشاوره برای تیزهوشان

مشاوره برای تیزهوشان

مشاوره برای تیزهوشان

مشاوره برای تیزهوشان :در مسیر مشاوره برای تیزهوشان ،به معرفی ۵ راه برای افزایش هوش یا به بیان عامیانه ۵راه برای باهوش تر شدن پرداخته ایم.

مغز انسان کلید هوش است.مغز انسان دارای ظرفیت زیاد برای رشد و تعالی دارد.اگر بتوانیم با بکارگیری روش هایی قدرت مغز را افزایش دهیم روی افزایش هوش تاثیر می گذاریم.

برای دریافت اطلاعات دقیق در مورد منابع آزمون تیزهوشان نهم با مشاوره تحصیلی مشاوران مالیم گروه تماس برقرار کنید.

در این نوشته به بیان ۵روش برای افزایش ظرفیت مغز پرداخته ایم.افزایش ظرفیت مغز سبب باهوشی می شود.

همچنین میتوانید مشاوره تیزهوشان نهم کلیک کنید.

راه اول : مراقبه

مراقبه دارای فواید بسیاری می باشد.هر فرد به صورت منحصر به فرد مراقبه می کند ولی عموم افراد با سکوت روی تنفس خود تمرکز می کنند که این کار منجر به آرامش ذهنی می شود.

برای   آموزش تست زنی تیزهوشان  کلیک کنید.

اگر به صورت منظم مراقبه صورت گیرد ساختار حقیقی مغز تحت تاثیر قرار می گیرد.اگر بصورت روزانه مراقبه انجام دهیم باعث می شود قسمتی از سطح مخ افزایش یابد.مراقبه دارای چنان اهمیتی است که شرکت های بزرگ آن را به کارمندان خود پیشنهاد می دهند.

راه دوم : ورزش مغز

مغز نیز برای قوی تر شدن و زنده ماندن به ورزش منظم نیاز دارد.حل کردن جدول از جمله ورزش های موثر مغز است.حتی خواندن مطالب نیز به نوعی ورزش مغز محسوب می شود.راه دیگر بهم زدن عادات است.مثلا اگر با دست راست می نویسید سعی کنید برای مدتی با دست چپ بنویسید.

راه های مشاوره ای تیزهوشان

راه سوم : مصرف باکتری

نوع خاصی از باکتری است که عمدتا در کثیفی وجود دارد و این باکتری به رشد نرون های مغز کمک می کند.انسان می تواند با کار در محیط بیرون مثل حیاط،باغ ،پیاده روی در جنگل این باکتری ها را وارد بدن خود کند.

برای مشاوره تست زنی کنکور کلیک کنید

راه چهارم : خوابیدن

امروزه می دانیم مغز زمانی که فرد خوابیده است همچنان فعالیت می کند و اطلاعات روز قبل را بررسی و طبقه بندی می کند و باعث انتقال اطلاعات از حافظه کوتاه مدت به بلند مدت می شود.

اگر خواب ما با تنش و استرس همراه باشد در دراز مدت باعث معضلات مغزی می شود.در نتیجه اگر خواب شبانه کامل و آرام باشد باعث افزایش کارایی مغز و تمرکز می شود.میزان استاندارد خواب برای بزرگسالان ۶الی ۸ ساعت در شب می باشد.

راه پنجم : سلامتی بدن

انجام ورزش های فیزیکی باعث سلامت مغز و جسم می شود.ورزش فیزیکی باعث افزایش جریان خون می شود که به دنبال آن قند و اکسیژن بیشتری به مغز می رسد.

برای کسب اطلاعات بیشتر در این زمینه می توانید با مشاوران مالیم گروه تماس برقرار کنید.

 

 

انتخاب رشته دانشگاه آزاد

درباره ی مشاوران مالیم گروه

همچنین ببینید

مشاوره تخصصی کنکور هنر

مشاوره تخصصی کنکور هنر

مشاوره تخصصی کنکور هنر مشاوره تخصصی کنکور هنر به چه صورت است؟ مشاوره تخصصی کنکور …

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *