خانه / مشاوره تحصیلی / مشاوره برنامه ریزی تیزهوشان

مشاوره برنامه ریزی تیزهوشان

مشاوره برنامه ریزی تیزهوشان

مشاوره برنامه ریزی تیزهوشان در دو پایه ششم و نهم صورت می گیرد.برای برنامه ریزی تیزهوشان باید نزد یک مشاوره متخصص مراجعه کرد.یک مشاوره خوب ابتدا باید وضعیت تحصیلی و علاقه مندی دانش آموز را بررسی کند و سپس داوطلب را با برنامه ریزی برای قبولی در تیزهوشان به امادگی مطلوب برساند

 

مثلا در پایه نهم مشاور باید بداند که دانش آموز به چه رشته و حرفه ای علاقه دارد.وقتی دانش آموز مایل به شرکت در رشته انسانی یا رشته فنی و حرفه ای یا هنر است مدارس تیزهوشان برای او فایده ای ندارد. ولی با اصرار خانواده مجبور می شود برخلاف علاقه مندی اش تلاش کند.

 

زمانی که دانش آموز برخلاف علاقه مندی اش عمل کند بعد از مدتی دل سرد می شود و تلاش و پشتکار اولیه را نخواهد داشت.

دانش آموزانی هستند که در دوران مقطع تحصیلی ابتدایی طبق حالات درونیشان در زمینه درسی تلاش و پشتکار کافی ندارند ولی از هوش و استعداد گیرایی بالایی برخوردارند.خانواده ها با دیدن این شرایط او را تشویق به حضور در تیزهوشان می کنند ولی فرزند تمایلی نشان نمی دهد.این موقع است که حضور یک مشاوره برنامه ریزی تیزهوشان به خوبی حس می شود.

مشاوره تحصیلی برای تیز هوشان

مشاوره برنامه ریزی تیزهوشان ابتدا از نظر روانی دانش آموز را برای شرکت در امتحان تیزهوشان آماده می کند و در مرحله بعد برنامه ریزی تحصیلی و برنامه ریزی درسی مطابق با توانایی و ظرفیت دانش آموز ارائه می دهد که به مرور زمان بتواند خود را برای امتحان آماده کند.

زمانی که بعد از گذشت حدود یک ماه رشد محسوسی در وضعیت درسی دانش آموز ایجاد نشد باید کلاس های فوق برنامه مطابق با نقاط ضعف او در نظر گرفته شود و کتب کمک آموزشی تیزهوشان و آموزش تست زنی تیزهوشان به او معرفی شود

مشاوره برنامه ریزی تیزهوشان باید به کتب کمک آموزشی تیزهوشان تسلط کامل داشته باشد و کتابی متناسب با توانایی دانش آموز معرفی کند.

برای دریافتمشاوره تحصیلی تیزهوشان با مشاوران مالیم گروه تماس حاصل فرمایید.

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

تماس فقط از طریق تلفن ثابت(بدون پیش شماره)

۴۳ ۵۲ ۹۰۷ ۹۰۹