خانه / مشاوره تحصیلی / مشاوره تحصیلی ابتدایی

مشاوره تحصیلی ابتدایی

مشاوره تحصیلی ابتدایی

مشاوره تحصیلی ابتدایی : یکی از اصلی ترین راه های حل مشکلات دانش آموران در مسائل تحصیلی راهنمایی دادن و مشاور تحصیلی به آن هاست.

برنامه ریزی تحصیلی دانش آموزان ابتدایی با توجه به سن آنها دارای شرایط خاص است که باید خانواده در اجرا و نحوه اجرا آن به فرزندان کمک کنند.
در این نوشته سعی کردیم نکاتی را پیرامون برنامه ریزی تحصیلی ابتدایی به خانواده ها ارائه دهیم.با ما همراه باشید.

همچنین برای برنامه ریزی تحصیلی ابتدایی مشاوره مالیم گروه

راه کار های حل مشکلات تحصیلی دوران ابتدایی

از فرزند خود بخواهید لیستی از فعالیت های درسی وجانبی خود را ارائه دهد،سپس به او کمک کنید تا با دراختیار داشتن زمان مورد نظر روزانه،با تقسیم بندی زمان بتوانند به همه فعالیت های خود به نحو احسن عمل کنند.
برای برنامه ریزی باید برنامه درسی مدرسه را الگوی برنامه ریزی کودک خود قرار دهید.مثلا همانطور که در مدرسه طبق برنامه خاصی عمل می کنید در خانه نیز بهتر است بر اساس برنامه ریزی عمل کنید.

برنامه ریزی تحصیلی دوره ابتدایی

نظام آموزشی برنامه ریزی هایی برای رفع این مشکلات کرده است اما این کار فقط با بخش آموزش و پرورش امکان پذیر نیست و معلمان به تنهایی نمی توانند هم در مسائل درسی دانش اموزان را راهنمایی کنند و هم در بحث برنامه ریزی تحصیلی  و رشد و بهبود روند درسی خارج از زمان کلاس های درسی دانش آموزان را پشتیبانی کنند.

در دوره ی ابتدیی مشاور، به حل کمبودهای تحصیلی، مشکلات یادگیری درسی و یادگیری مهارت های تحصیلی این دوره اقدام می کند تا با این کار پیش گیری از  مشکلات تحصیلی و رفتاری در آینده را انجام دهد.

مشاور می تواند در این دوره با مشاوره و راهنمایی آموزشی دانش آموز را برای سال های آینده اماده کند و دانش آمو در هر سال  تحصیلی با آمادگی کامل وارد دوره جدید می شود و یادگیری درس ها در دوره ی جدید راحت تر است.

 

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

تماس فقط از طریق تلفن ثابت(بدون پیش شماره)

۴۳ ۵۲ ۹۰۷ ۹۰۹