خانه / مشاوره تحصیلی / مشاوره تحصیلی انتخاب رشته دبیرستان 

مشاوره تحصیلی انتخاب رشته دبیرستان 

مشاوره تحصیلی انتخاب رشته دبیرستان 

مشاوره تحصیلی انتخاب رشته دبیرستان طبق نظر اغلب مشاوران مهم ترین تصمیم وانتخاب یک دانش آموز،مشاوره انتخاب رشته کنکور میباشد.در نظام قدیم اموزشی در پایان سال اول متوسطه صورت میگرفت وبعد از آن دانش آموز موظف بود در رشته انتخابی ادامه تحصیل بدهد.

برای مشاوره تلفنی کنکور وارد صفحه شوید.

در نظام آموزشی جدید دانش آموز در انتهای پایه نهم تحصیلی اقدام به انتخاب رشته میکند.

بعد پایان انتخاب رشته پایان نهم دانش آموز ۳ سال دبیرستان را در رشته مورد نظر تحصیل میکند و در اکثر اوقات آینده شخصی فرد را نیز تحت تاثیر قرار میدهد.در نتیجه انتخاب رشته دبیرستان از اهمیتی به مراتب یکسان یا بالاتر از انتخاب رشته کنکور سراسری برخوردار است.

این قضیه یک مبحث ریشه دار است.اگه پای درد ودل کسانی که در کنکور یا دانشگاه به موفقیت خاصی نایل نشده اند بنشینید در اغلب موارد این جمله به گوش میخورد:من بسیار درس خوان بودم ولی این شکست به علت انتخاب اشتباه در زمان دبیرستان است.اینجاست که حضور یک مشاور قوی که به امور ضروری تحصیلی آشنایی دارد احساس میشود.

مشاوره تحصیلی مالیم گروه این اطمینان را به شما میدهند که در همه مقاطع تحصیلی از شما پشتیبانی کنند و مشاوره سودمند به شما ارائه دهند.

در این نوشته سعی کردیم به طور کلی شمارا با مقوله انتخاب رشته و تاثیری که بر آینده شما میگذارد آشنا کنیم.البته باید این نکته را یادآور شویم که برای یک انتخاب رشته درست ضروری است که با شاخه های درسی مقطع دبیرستان آشنا شوید که میتوانید این مطلب را در نوشته آشنایی با رشته های دبیرستان مطالعه کنید.

انتخاب رشته دبیرستان و هنرستان

برخلاف گذشته در روزگار معاصر گذراندن مقطع دبیرستان وگرفتن دیپلم فراگیر شده است وکمتر کسی را میابیم که این مقطع تحصیلی را نگذرانده باشد.

پس حداقل ۳سال از بهترین روزهای زندگی ما تحت تاثیر انتخاب رشته دبیرستان قرار میگیرد.مشاوره تلفنی تحصیلی حال اگر خواهان ادامه تحصیل در مقطع دانشگاهی هستیم ولی از رشته خود ناراضی هستیم چه کنیم؟

درست است که میتوان در زمان پیش دانشگاهی رشته تحصیلی خود را تغییر دهیم ولی کمتر کسی را سراغ داریم که این کار را انجام داده باشد.اکثر دانش آموزان در همان رشته دبیرستان خود ادامه تحصیل میدهند وحتی تحصیلات تکمیلی نظیر کارشناسی ارشد را نیز ادامه میدهند.در نهایت هم انتظار دارند بعد از گرفتن مدرک جذب بازار کار شوند.

پس انتخاب رشته دبیرستان علاوه بر دانشگاه بر روی آینده کاری نیز تاثیر مستقیم دارد.پس لازم است که در انتخاب رشته دبیرستان نهایت دقت را بکار ببریم.

تنها با یک تماس به خانواده بزرگ مالیم گروه بپیوندید.

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

تماس فقط از طریق تلفن ثابت(بدون پیش شماره)

۴۳ ۵۲ ۹۰۷ ۹۰۹