خانه / مشاوره تحصیلی / مشاوره تحصیلی انتخاب رشته نهم

مشاوره تحصیلی انتخاب رشته نهم

مشاوره تحصیلی انتخاب رشته نهم

مشاوره تحصیلی انتخاب رشته نهم در طول زندگی زمانی فرا میرسد که فرد مجبور است دست به انتخاب بزند.انتخابی که در اکثر اوقات تاثیر مستقیم بر روی زندگی فعلی و آینده فرد دارد.وجود اشتباه در این نوع انتخاب ها اصلا جایز نیست لذا نیاز به یک مشاور قوی داریم.

برای ارتباط با مشاوره تحصیلی وارد صفحه شوید.

این نوع انتخاب برای بار اول در مقطع نوجوانی زمانی که دانشجو موظف به انتخاب رشته است صورت میگیرد.انتخاب رشته پایه نهم تاثیر مستقیم بر روی مقطع دانشگاه و آینده شغلی فرد دارد.

برای گریز از اشتباه والدین باید در کنار دانش آموزان باشند و باید بستر مناسبی فراهم کنند تا دانش آموزان بتوانند به انتخاب درست دست پیدا کنند.اگر والدین از اطلاعات کمی در این زمینه برخوردارند میتوانند با مراجعه به مشاوران خبره و کار بلد کمک شایانی درجهت انتخاب رشته فرزندان خود ارائه دهند.

مالیم گروه یکی از موسسات فعال و تخصصی است که  آماده ارائه خدمات مشاوره ای در تمام مقاطع تحصیلی میباشد.

شرایط انتخاب رشته تجربی در نهم

همانطور که اغلب شما میدانید نظام آموزشی چند سالی است که دستخوش تغییرات شده است.ما در این نوشته سعی داریم شرایط جدید که در بحث انتخاب رشته پایه نهم اعمال میشود را بررسی کنیم.

برخلاف گذشته که تنها ملاک انتخاب رشته نمرات پایه نهم بود ،با تغییر نظام آموزشی تمامیه نمرات دوره اول متوسطه که شامل پایه هفتم،هشتم ونهم است،در انتخاب رشته تاثیر گذار است.و البته قابل ذکر است ضریبی که به درس ها تعلق میگیرد یکسان است.

مشاوره تحصیلی تلفنی و انتخاب رشته پایه نهم به رتبه دانش آموز بستگی دارد.یعنی اگر دانش آموز رتبه لازم را برای ورود به رشته مورد علاقه اش بدست نیاورد نمیتواند به آن ورود کند.

از دیگر شرایط انتخاب رشته در پایه نهم مقدار سهمیه است.مثلا اگر در یک منطقه سهمیه ورود به رشته ریاضی ۱۰۰ نفر باشد وشما علی رغم معدل ورتبه خوب جزء ۱۰۰نفر اول نباشید نمیتوانید وارد رشته ریاضی شوید.

حال به بررسی چند پارامتر که در انتخاب رشته پایه نهم تاثیرگذار است میپردازیم.

اولویت اول میزان علاقه مندی دانش آموز است.

نتیجه ای که دانش آموز در امتحانات مشاوره ای مدرسه کسب کرده اند در اولویت دوم است.

نظر والدین ومعلمانی که وظیفه تدریس دروس تخصصی را برعهده دارند.

برای کسب اطلاعات بیشتر به خانواده بزرگ مالیم گروه بپیوندید.

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

تماس فقط از طریق تلفن ثابت(بدون پیش شماره)

۴۳ ۵۲ ۹۰۷ ۹۰۹