خانه / مشاوره تحصیلی / مشاوره تحصیلی برای ورود به دانشگاه

مشاوره تحصیلی برای ورود به دانشگاه

مشاوره تحصیلی برای ورود به دانشگاه

مشاوره تحصیلی برای ورود به دانشگاه به چه صورت ارائه می شود؟ برای دریافت مشاوره تحصیلی برای ورود به دانشگاه باید چه اقدامی کنیم؟ در این نوشته به ارائه مشاوره تحصیلی برای ورود به دانشگاه می پردازیم.

در گذشته تعدادی کمی از دانشجویانبعد از کسب مدرک دیپلم تمایل به ادامه تحصیل و شرکت در دانشگاه داشتند ولی به مرور زمان ورود به دانشگاه و کسب مدارک تحصیلی بالا با استقبال بسیار زیاد جوانان مواجه شد.در این میان بسیاری از داوطلبان با نحوه حضور در کنکور و شرایط آماده سازی برای کنکور اطلاعات جامعی ندارند.در نتیجه نمی توانند رتبه لازم برای قبولی و ورود به دانشگاه مورد نظر خود را کسب کنند.

این افراد مجبورند در رشته های دیگر که علاقه ای برای ادامه تحصیل در آن ندارند ثبت نام کنند.خوشبختانه امروزه دانشگاه های زیادی نظیر دولتی،آزاد،پردیس های خودگردان؛پیام نور و غیره هستند که با ارائه رشته های متنوع بستر را برای تحصیل در رشته مورد علاقه را برای متقاضیان فراهم کردند.

برگزاری آزمون ورودی دانشگاه ها چه زمانی است ؟

باید در نظر داشته باشید اگر هدف شما حضور در دانشگاه آزاد،دولتی،غیرانتفاعی و یا پیام نور باشد ضروری است که در کنکور سراسری شرکت کنید.و اگر قصد دارید در دانشگاه علمی کابردی حضور داشته باشید باید در امتحان این دانشگاه شرکت کنید.

ثبت نام و نام نویسی کنکور سراسری در بهمن ماه صورت می گیرد.ضروری است قبل ثبت نام دفترچه راهنمای ثبت نام را دریافت کرده و آن را به طور دقیق مطالعه کنید سپس برای ثبت نام اقدام کنید.

دانشگاه های دولتی و آزاد هرساله در بعضی رشته ها اقدام به پذیرش دانشجو به صورت بدون کنکور می کند.پذیرش این رشته ها هرساله ۲ بار و برای ورودی مهرماه و بهمن صورت می گیرد.ثبت نام در این رشته ها صرفا براساس سوابق تحصیلی صورت می گیرد.

دانشگاه علمی کاربردی نیز برای جذب دانشجو به صورت بدون کنکور و صرفا براساس سوابق تحصیلی عمل می کند.زمان ثبت نام این دانشگاه در مرداد و آذر می باشد.هرساله این تاریخ دچار تغییر می شود و نمی توان زمان دقیقی برای آن مشخص کرد.

برای اطلاع از آخرین اخبار مربوط به ثبت نام دانشگاه ها می توانید با مشاوران مالیم گروه تماس برقرار کنید.

نکات مهم برای موفقیت در آزمون ورودی دانشگاه ها

از نکات مهم موفقیت در کنکور سراسری استفاده بهینه و درست از فضای مجازی است.اگر با رتبه های برتر کنکور کمی صحبت کنیم متوجه می شویم این افراد در سالی که منتهی به کنکور بود وقت کمی را در فضای مجازی و مسائل حاشیه ای گذرانده اند.

نکته دیگر این است که اگر هدف خود را بزرگ انتخاب کرده اید باید زحمت و تلاش خود را براساس این هدفتان زیاد باشد.به جای اینکه وقت خود را صرف حضور در کلاس های آموزشی مختلف کنید یا از چندید کتاب کمک آموزشی استفاده کنید بهتر است با انتخاب یک نوع کتاب و شرکت در آزمون های آزمایشی موسسات مختلف و بررسی و تحلیل نقاط ضعف و قوت خود به نتیجه دلخواه و ایده آل خود برسید.

برای کسب اطلاعات بیشتر با مشاوره تحصیلی مالیم گروه تماس برقرار کنید.

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

تماس فقط از طریق تلفن ثابت(بدون پیش شماره)

۴۳ ۵۲ ۹۰۷ ۹۰۹