خانه / مشاوره تحصیلی / مشاوره تحصیلی نوجوان

مشاوره تحصیلی نوجوان

مشاوره تحصیلی نوجوان

مشاوره تحصیلی نوجوان :در این دوره که کودک تازه وارد سن بلوغ می شود با مشکلات زیادی رو برو می شود که ممکن است بر روی تحصیل او تاثیر منفی بگذارد و باعث افت تحصیلی نوجوان شود.

دلایل زیادی ممکن است که سبب افت تحصیلی نوجوان شودو کودک در دوران ابتدایی نیاز به مشاوره تحصیلی ابتدایی دارد.اما تمامی این ها به سه دسته تقسیم می شوند.سه علته :

علت اول به خود فرد ربط دارد.علت دوم خانواده است و علت سوم آموزش و مدسه است.که ما بطور خلاصه این سه علت را برای شماغ باز می کنیم تا شما را  کمی با مشکلات افت تحصیلی آشنا کنیم و برای مشاوره افت تحصیلی می توانید با مشاوران مالیم گروه تماس حاصل فرمایید.

همچنین برای برنامه ریزی تحصیلی ابتدایی مشاوره مالیم گروه

علت های افت تحصیلی دانش آموزان

علت فردی ۵ دلیل دارد:
۱٫ ذهن و هوش ، ۲٫ انگیزه و دلیل  ۳٫ توجه و دقت  ۴٫ مشکلات جسمی   ۵٫ مشکلات روحی و عاطفی

ذهن و هوش : مهم ترین اصل در اقت تحصیلی هوش است.هیچ فردی با فرد دیگری هوش برابری ندارند و ممکن است کودکی از هوش ضعیف تری برخوردار باشد و باید با مشاوره بررسی شود.

انگیزه و دلیل : باید در کودک انگیزه برای تحصیل را ایجاد کرد تا بداند دلیل درس خواندن و تحصیل آن چیست.خیلی از والدین به امر تجوه خاصی ندارند و کودک بعد از چند سال تحصیل بی انگیزه می شود.

توجه و دقت :در هنگام تدریس دانش آموز باید به درس و آموزش توجه و دقت کامل را داشته باشد.

مشکلات جسمی : محصل ممکن است از نارسایی های جنسی نسبت به هم سن و سال های خود برخوردار باشد مانند ضعیف بودن بینایی ، شنوایی و…

مشکلات روحی و عاطفی : در دوره سن بلوغ ممکن است فشار های عصبی و روجحی دانش آموز را دچار استرس های  فراوانی می کند و دانش آموز دچار افت تحصیلی. می کند.

مشکلات خانوادگی و آموزشی در افت تحصیلی

مشکلات خانوادگی

مشکلات خانوادگی مانند : روابط داخلی خانواده و بحث فرزند پروری ، مشکلات اقتصادی خانواده ، مشکلات کم سواد و یا بی سواد بودن اعضا خانواده ، مشکلات خانوادگی پدر و مادر و… می تواند اشاره کرد.

مشکلات آموزشی

مشکلات آموزشی : مانند شرایط حضور در کلاس ، خواسته های بیش از حد توان دانش آموزش ، عوض شدن معلم ، بررسی اشتباه از فعالیت های دانش آموز و…

شما عزیزان می توانید برای حل مشکلات تحصیلی کودکان و دانش آموزان خود با مشاوره تحصیلی مالیم گروه تماس برقرار کنید.

برای ارتباط با  مشاوره تحصیلی تلفنی  می توانید همه روزه از ساعت ۸ الی ۱ شب از طریق تلفن ثابت تماس بگیرید.

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

تماس فقط از طریق تلفن ثابت(بدون پیش شماره)

۴۳ ۵۲ ۹۰۷ ۹۰۹