خانه / مشاوره تحصیلی / مشاوره تحصیلی و انتخاب شغل مناسب

مشاوره تحصیلی و انتخاب شغل مناسب

مشاوره تحصیلی و انتخاب شغل مناسب

مشاوره تحصیلی و انتخاب شغل مناسب برای نوجوانان که از گذشته  با مشکلات انتخاب حرفه ای شغل اغلب با مشکلات روانی مواجع می شوند. نقطه شروع این مطالعه سوال مشاوران انتخاب حرفه ای بود، آیا ممکن است مشتریان بالقوه با مشکلات انتخاب حرفه ای و مشکلات روانشناختی در مشاوره انتخاب حرفه ای پذیرفته شوند یا بهتر است به آنها توصیه کرد که به دنبال یافتن مشکلات روحی خود باشند.

ما بررسی کردیم که آیا موفقیت مشاوره انتخاب حرفه ای باعث کاهش مشکلات روانی می شود و آیا این که برنامه در شرکت کنندگان با مشکلات کم و با سطوح بالای روانشناسی موثر است.

برای انتخاب شغل و رشته مناسب با کارشنان مالیم گروه تماس حاصل فرمایید.

مشاوره تحصیلی تلفنی و انتخاب شغل مناسب

شرکت کنندگان ۴۵ دانش آموز (۱۷-۲۴ ساله) که مشکلات انتخاب رشته داشتند. آنها قبل از شروع مشاوره، سطح بالای مشکلات روحی خود را گزارش دادند. این مشکلات پس از مشاوره به میزان قابل توجهی کاهش یافت. با توجه به توسعه تعهد مشاوره حرفه ای به طور مساوی برای شرکت کنندگان با کم و متوسط ​​و با سطح بالایی از مشکلات روانی قبل از شروع مشاوره موثر بود.

مشاوره چه تاثیری بر روی تصمیمات دارد

نقطه شروع این مطالعه پرسش مشاوران انتخاب حرفه ای بود، آیا نوجوانان دچار مشکلات انتخاب حرفه ای و با سطوح بالایی از مشکلات روانشناختی مانند اضطراب یا افسردگی می توانند در تصمیمات انتخاب حرفه ای را انجام دهند و یا اینکه بهتر است آدرس مشکلات روانی خود را قبل از پرداختن به مشکلات حرفه ای خود انتخاب کنید.

در این مطالعه ما قصد داریم تا روشن شدن این سوال را با بررسی اینکه آیا سطح مشکلات روانشناختی پس از حسن انتخاب مشاور حرفه ای کاهش می یابد و یا اینکه مشاوره آنلاین رایگان حرفه ای در شرکت کنندگان با مشکلات کم و با سطح فراگیری از مشکلات روانشناختی، شناخته میشود.

انتخاب کار مناسب با توجه به روحیه 

انتخاب شغل رضایت بخش می تواند به عنوان تعهدات حرفه ای قوی و انطباق پذیر و به عنوان یک جنبه مهم توسعه هویت شناخته شود این نیز یک کار دشواری است: بسیاری از نوجوانان عقب مانده با آن مبارزه می کنند تا بتوانند یه شغل خوب انتخاب کند بدون انکه در نظر بگیرند که ما به چه شغلی رضایت داریم

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

تماس فقط از طریق تلفن ثابت(بدون پیش شماره)

۴۳ ۵۲ ۹۰۷ ۹۰۹