خانه / مقالات / مشاوره تلفنی کودکان بیش فعالی

مشاوره تلفنی کودکان بیش فعالی

مشاوره تلفنی کودکان بیش فعالی

مشاوره تلفنی کودکان بیش فعالی توصیه هایی به درمانگران با هدف تدوین و اجرا برنامه های مداخلاتی خانواده محور در حوزه اختلال اتیسم

پس از اینکه تشخیص در مورد کودک، از اینکه اتیسم دارد نهایی شد،طبیعی است که والدین وی عصبانی،افسرده، غمگین وناامید می شوند. زیرا احساس می کنند اهداف،آرزوها، وتصورات آن ها درمورد فرزندشان عملی نخواهد شد.آن ها با یک حقیقت تازه روبرو می شوند وآن این است که فرزندشان از لحاظ عاطفی ورفتاری با همسالانش متفاوت است و نیازمند مراقبت های ویژه و مشاوره اوتیسم  می باشد.

برای دریافت مشاوره تلفنی با کارشناسان مالیم تماس حاصل فرمایید.

والدین کودکان مبتلا به اتیسم فارغ از مشکلات فرزندشان،با مشکلات دیگری نیز روبرو هستند.در صورت مدیریت نکردن این تعارضات و ومشکلات ارتباط وتعامل دوجانبه بین آنها خدشه دار شود.معمول است که مادر کودک مبتلا به اتیسم پدر رابه بی مسئولیتی وپدر مادر رابه مقصر بودن متهم می کند واختلاف بین آن ها تشدید می شود.

مشاوره تلفنی کودکان

میان این کودک مبتلا به اتیسم است که از تنش بین والدین بیشترین آسیب را خواهد دیدبه همین دلیل می بایست والدین در جهت ارتباط صمیمانه وموثردست به کارشوند و مهارت های لازم را در این زمینه کسب نمایند. تا بتوانند هم روابط زناشویی مناسبی داشته باشند وهم انرژی ها ی لازم را صرف کودک اتیسم نمایند.

باید توجه داشت که سلامت روان والدین کودک مبتلا به اتیسم از پیش نیاز های رشد و پیشرفت این کودکان می باشد و اگرسلامت والدین به خطر بیفتد بدون شک نشانه های اتیسم در این کودکان تشدید خواهد شد.

پس به روان شناسان و درمانگران در حوزه اختلال اتیسم توصیه می شود با استفاده از جلسات روان درمانی فردی،زوجی،گروه درمانی و مشاوره وهمچنین نشست های تخصصی با والدین، سعی در حل تعارضات زناشویی والدین کودکان مبتلا اتیسم داشته باشند.

روح الله فتح آبادی، کارشناسی ارشد روانشناسی

انتخاب رشته دانشگاه آزاد

درباره ی مشاوران مالیم گروه

همچنین ببینید

رشته معماری بدون کنکور دانشگاه ازاد تهران

رشته معماری بدون کنکور دانشگاه ازاد تهران

رشته معماری بدون کنکور دانشگاه ازاد تهران رشته معماری بدون کنکور دانشگاه ازاد تهران : …

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

 برای دریافت مشاوره تحصیلی با شماره :

۴۳ ۵۲ ۹۰۷ ۹۰۹

داخلی ۱۵۰

تماس فقط از طریق تلفن ثابت – بدون پیش شماره و کد