خانه / مشاوره تحصیلی / مشاوره درسی مقطع ابتدایی

مشاوره درسی مقطع ابتدایی

مشاوره درسی مقطع ابتدایی

مشاوره درسی مقطع ابتدایی و مشاوره تحصیلی دانش آموزان ابتدایی نیاز به یک بررسی و تحلیل تخصصی دارد.

بسیاری از خانواده ها با ما تماس می گیرند و در مورد مشاوره تحصیلی فرزندشان از ما راهکار می گیرند.خانواده هایی تماس می گیرند که در مورد افت تحصیلی فرزندشان ناراحت اند.

مقطع ابتدایی زمان شکل گیری شخصیت و رفتار دانش آموز است.به همین دلیل مشاوره در تمامی بخش ها و حوزه های مختلف تحصیلی و شخصی او صورت می گیرد.

یکی از این حوزه ها مشاوره درسی مقطع ابتدایی است.در بحث درسی باید بدانید که دانش آموزان به چند دسته تقسیم می شوند.

دسته اول دانش آموزانی هستند که نسبت به درس بی انگیزه هستند.این دانش آموزان علی رغم توانایی فکری و هوشیاری هیچ کششی نسبت به درس و نکات علمی ندارند.یک مشاوره برتر باید بتواند در این دانش آموزان میل و گرایش نسبت به درس خواندن را ایجاد کنند.

مشاوره تحصیلی دانش آموزان ابتدایی

مشاوره درسی مقطع ابتدایی دسته دوم دانش آموزانی هستند که برخلاف تلاش و پشتکار نتایج خوبی به دست نمی آورند.این شرایط به دلیل بعضی عوامل از قبیل اشتباه روش مطالعه،عدم تمرکز در مطالعه،از دست دادن اعتماد به نفس و ایجاد اضطراب در جلسه امتحان و…می باشد.

دسته سوم دانش آموزانی هستند که در سطح مدارس دولتی و مطالعه عمومی دارای نتایج خوب هستند ولی این دانش آموزان به دنبال قبولی در تیزهوشان هستند.مشاوره مورد نیاز این دانش آموزان مشاوره قبولی در تیزهوشان است که در نوشته های قبل به آن اشاره کردیم.

زمانی که خانواده ای برای کسب مشاوره درسی مقطع ابتدایی با ما تماس می گیرد و در مورد افت تحصیلی فرزندش صحبت می کند در ابتدا از او اطلاعاتی در مورد ساعات مطالعه و میزان مطالعه در طول شبانه روز می خواهیم.

مثلا دانش آموز به دلیل حضور در کلاس های متنوع درسی و فعالیت های جانبی زمان لازم برای مطالعه درسی خود را ندارد و اغلب آخر شب و زمانی که میزان تمرکز به دلیل خستگی به کمترین مقدار خود می رسد اقدام به مطالعه می کند.

بدیهی است که نتیجه این نوع مطالعه مطلوب نیست.

برای کسب مشاوره تحصیلی با مشاوران مالیم گروه تماس برقرار کنید.

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

تماس فقط از طریق تلفن ثابت(بدون پیش شماره)

۴۳ ۵۲ ۹۰۷ ۹۰۹