خانه / مشاوره / مشاوره درسی دوم دبیرستان

مشاوره درسی دوم دبیرستان

مشاوره درسی دوم دبیرستان

مشاوره درسی دوم دبیرستان و جدول برنامه ریزی درسی دوم تجربی یکی از مباحث مهم در مقطع دبیرستان انتخاب رشته سال دوم دبیرستان است.در این نوشته سعی داریم ملاک هایی که در انتخاب رشته دوم دبیرستان باید مدنظر قرار گیرد را بیان کنیم.

از سوالات مهم در زمان انتخاب رشته تلفنی دوم دبیرستان این است که رشته ریاضی بهتر است یا رشته تجربی؟چه دانش آموزانی برای رشته انسانی مناسب هستند؟ در این مقاله سعی داریم پاسخ این سوالات را به صورت جامع ارائه دهیم.

برای انتخاب رشته تحصیلی نیاز داریم تا به نکات زیر توجه کنیم که کسب اطلاعات جامع و شناخت این موارد می تواند در یک انتخاب ایده آل موثر باشد :

۱٫شناخت شخصی.شناخت توانایی ها و استعداد های شخصی مهم ترین فاکتور در انتخاب رشته سال دوم دبیرستان می باشد.

دانش آموزی که در قسمت درک مفاهیم و دروس استدلالی و مفهومی توانایی دارند می توانند در رشته ریاضی موفقیت های چشمگیری کسب کنند.

دانش آموزی که در زمینه دروس حفظی و دروس تخصصی رشته تجربی مهارت کافی داشته باشد می تواند در ادامه مسیر در رشته تجربی موفقیت کسب کند.

جدول برنامه ریزی درسی دوم تجربی

دانش آموزی که در دروس تخصصی انسانی و مطالب مربوط به آن تبحر داشته باشد به راحتی می تواند در رشته انسانی به موفقیت دست یابند.

۲٫بررسی بازار کار آینده.از عوامل تاثیر گذار در انتخاب رشته شناخت بازارکار آینده و موقعیت شغلی مرتبط با رشته تحصیلی است.در این مورد شما می توانید با فارغ التحصیلان رشته مورد نظر خود صحبت کنید و از آنان مشورت بگیرید.

۳٫در نظر گرفتن ظرفیت دانشگاه ها و مراکز آموزشی در رابطه با جذب دانشجو در رشته مورد نظر :

اطلاع از ظرفیت دانشگاه ها در خصوص رشته مورد نظر در انتخاب رشته بسیار مهم است.مثلا قبولی در رشته پزشکی به دلیل ظرفیت کم پذیرش دانشگاه ها و استقبال داوطلبان از این رشته بسیار سخت.پس اگر توانایی لازم در درس خواندن را ندارید این رشته را انتخاب نکنید.

۴٫مشورت با افراد متخصص : یکی از موثرترین راهکارها در انتخاب درست رشته مشاوره و مشورت با متخصصین رشته مورد نظر است.کسانی که فارغ التحصیل این رشته هستند در مسیر انتخاب رشته می توانند کمک شایانی به شما بکنند.

برای کسب اطلاعات بیشتر با مشاوره تحصیلی مشاوران مالیم گروه تماس برقرار کنید.

انتخاب رشته دانشگاه آزاد

درباره ی مشاوران مالیم گروه

همچنین ببینید

مشاوره تخصصی کنکور هنر

مشاوره تخصصی کنکور هنر

مشاوره تخصصی کنکور هنر مشاوره تخصصی کنکور هنر به چه صورت است؟ مشاوره تخصصی کنکور …

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

 برای دریافت مشاوره تحصیلی با شماره :

۴۳ ۵۲ ۹۰۷ ۹۰۹

داخلی ۱۵۰

تماس فقط از طریق تلفن ثابت – بدون پیش شماره و کد