خانه / انتخاب رشته / مشاور انتخاب رشته

مشاور انتخاب رشته

مشاور انتخاب رشته

مشاور انتخاب رشته کیست؟

ویژگی های مشاور انتخاب رشته چیست؟

برای انتخاب یک مشاور انتخاب رشته خوب به چه مسائلی توجه کنیم؟

در نوشته قبل مطالبی در مورد بهترین مشاور انتخاب رشته کنکور ارائه دادیم.در این نوشته می خواهیم به بررسی مشاور انتخاب رشته بپردازیم.

انتخاب رشته از جمله مباحث مهم در زندگی تحصیلی هر فرد محسوب می شود.دانش آموزان،داوطلبان کنکور و دانشجویان مقاطع بالاتر از اهمیت بحث انتخاب رشته مطلع هستند به همین دلیل روزانه تعداد بسیار زیادی از افراد با ما تماس می گیرند و مشاوره های لازم در جهت انتخاب رشته را دریافت می کنند.

اولین مقطع زمانی انتخاب رشته مربوط به گذر از پایه نهم به دهم است که از آن با عنوان انتخاب رشته نهم به دهم یاد می کنند.این اولین زمانی است که یک داوطلب باید تصمیم جدی در رابطه با آینده تحصیلی خود بگیرد که این تصمیم تاثیر مستقیم بر زندگی آینده فرد می گذارد.

مشاورین مدرسه و والدین بهترین مشاور در این زمینه محسوب می شوند.البته خانواده باید از اعمال نظر خود در تصمیمات فرزند جلوگیری کند و حدالامکان بعنوان یک مشاور در تصمیم وی سهیم باشند نه اینکه بخاطر بعضی چشم و هم چشمی ها و باورهای غلط توانمندی،استعداد و علایق فرزند خود را نادیده بگیرند و مسیر نادرست را به او نشان دهند.

مشاور انتخاب رشته کنکور

بعد از انتخاب رشته پایه نهم نوبت به انتخاب رشته کنکور می رسد.با توجه به انتخاب رشته نهم دانش آموزان در یکی از شاخه و رشته های مربوطه قرار می گیرد و متناسب با آن در یکی از گروه های آزمایشی در کنکور سراسری شرکت می کند.

بعد از برگزاری کنکور سراسری نوبت به اعلام نتایج کنکور سراسری می رسد و هر داوطلب بنا به رتبه کسب کرده در کنکور اقدام به انتخاب رشته می کند.حال وجود یک مشاور خوب برای انتخاب رشته بسیار مهم است زیرا مسیر تحصیلی و شغلی فرد را به نحو احسن مشخص می کند.

برای ارتباط با یک مشاور خوب با مشاوره تحصیلی تلفنی مالیم گروه تماس برقرار کنید.

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

تماس فقط از طریق تلفن ثابت(بدون پیش شماره)

۴۳ ۵۲ ۹۰۷ ۹۰۹