خانه / مقالات / مشکلات کودک خود را بشناسید

مشکلات کودک خود را بشناسید

مشکلات کودک خود را بشناسید

مشکلات کودک خود را بشناسید:مشکلات کودکان متفاوت هستند و گوناگونی آن باعث شده متخصصان برای درمان شیوه های مختلف را در پیش بگیرند این مشکلات گوناگون علل متفاوتی دارن در متن زیر به برخی از این قبیل مشکلات اشاره شده است:

احساس حقارت : خود کم بینی ، دست کم گرفتن خود و نادیده گرفتن توانایی و استعدادهای خود و اینکه فکر می کنند بی کفایت هستند و از همه بدتر یقین دارند که اطرافیان هم به این دید به آنها می نگرند کودکان از این احساس حقارت رنج می برند.

برای درمان اختلالات رفتاری کودکان کلیک کنید.

برای کسب اطلاعات بیشتر با مشاوران مالیم گروه تماس حاصل کنید.

از حضور در جمع گریز دارند و فکر می کنند که دیگران آنها را در جمع نمی پذیرند. این مشکل مانند مشکلات دیگر علایم و نشانه های خاص خود را دارد که از طیف خفیف تا علایم اصلی بروز می کند.

گوشه گیری ، منفی گرایی ، کم حرفی ، کاهی اوقات پر حرفی افراطی ، حساسیت های بیجا و افراطی و … از علایم این مشکل می باشد . این مشکل ممکن است بر اثر عوامل مختلف از قبیل بی توجهی والدین،توجه افراطی آنها و لوس کردن بش از حد کودک،یا نقص بدنی باشد.

در کودک به این شکل بروز می کند زمانی که مشاور ریشه یابی کند و علل بروز این مشکل را بیابد بر اساس علل پیدا شده راه درمان متناسب با وضعیت کودک می یابد در این مسیر نقش والدین در رنگ می باشد و باید طبق نظر مشاور دوره ها را پشت سر بگذارند.

راه درمان موثر برای این مشکل می تواند عدم تبعیض خانواده و مربیان باشد مهمترین مورد برای درمان تشویق می باشد، تشویق موفقیت های کودک یاداوری آنها و تشویق کارهای مثبت کودک و یا هنگام کمک کودک در مسائل مختلف تاثیر بسیار بر درمان و تکمیل دوره درمان دارد.

رفتار با پسر ۹ ساله

استرس : مهمترین مسائل اجتماعی و بین مردم امروزه استرس می باشد علاوه بر بزرگسالان،کودکان بسیاری دچار این مشکل شده اند استرس علاوه بر آسیب های جسمی آسیب های مخربی بر روی روح و روان فرد می گذارد.

فشارهای عصبی و روانی اثرات مخربی بر رفتار و حالات کودک می گذارد استرس باعث ایجاد تنش ذهنی و فکری می گردد و کودک دچار مشکلات جدی می گردد از علایم این مشکل می توان به مشکلات است.

روانی مانند عصبانیت ، پرخاشگری ، افسردگی ، دل شوره ، حساسیت و مشکلات جسمی مانند تپش قلب و افزایش ضربان قلب ، حملات قلبی ، سردرد ، زخم معده و نشانه های رفتاری مانند مصرف سیگار ، بی اشتهایی ، پر اشتهایی ، بی خوابی اشاره کرد.

برای درمان مشکل استرس باید عوامل تنش و استرس را پیدا کرد تا بتوان آن را از میان بر داشته و با آن مقابله کرد باید دید که عامل استرس زا چیست آیا عامل اجتماعی ، عامل خانوادگی یا عوامل مختف دیگر است یا خیر؟

هنگامی که عامل بوجود آورنده ریشه یابی شد درمان راحت تر انجام می شود از جمله شیوه درمان برای مقابله با استرس دوری از تنش های اجتماعی ، آرام سازی محیط خانه و خانواده،ورزش های هوازی،بودن در جمع و محیط هی صمیمی می باشد

برای آگاهی از مشکلات کودک خود با مشاوران مالیم در ارتباط باشید.

 

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

تماس فقط از طریق تلفن ثابت(بدون پیش شماره)

۴۳ ۵۲ ۹۰۷ ۹۰۹