خانه / منابع کنکور / منابع آزمون کارشناسی ارشد روانشناسی

منابع آزمون کارشناسی ارشد روانشناسی

منابع آزمون کارشناسی ارشد روانشناسی

منابع آزمون کارشناسی ارشد روانشناسی و معرفی رشته کارشناسی ارشد روانشناسی طی سال های گذشته روانشناسی را شناخت روح و روان و روانشناس به کسی می گفتند.

که می توانست رویداد‌ های درونی،‌ذهنی و مغزی را مثل تصورات،خاطرات،‌ افکار و احساسات را درک کند. روانشناسی شاخه ای از علم فلفسفه است که ذهن انسان را بررسی می کند.

برای اطلاع از ثبت نام رشته روانشناسی بدون کنکور وارد صفحه شوید.

با شروع قرن بیستم،علم زیست شناسی و فیزیک پیشرفت زیادی کرد،این پیشرفت باعث شد تا علم روانشناسی شناخت و مطالعه ذهن انسان را فراموش کرد و وارد شناخت و مطالعه رفتار شد.هنوز هم روانشناسانی هستند که مطالعات ذهنی را ترک نکردند و این کار را به صورت عینی و عملی انجام می دهند.

منابع کنکور ارشد روانشناسی بالینی وزارت بهداشت

متاسفانه در کشور ما به علت عدم آشنایی با رشته روانشناسی، مردم زیادی این رشته را با کف بینی و احضار روح اشتباه می گیرند. در صورتی که روانشناسی یکی از شاخه های علوم زیستی می باشد که هم رفتار عینی و قابل مشاهده انسان و هم فعالیت های غیر قابل مشاهده ذهنی انسان را بررسی می کند.

درک فرآیند های ذهنی انسان بر اساس عصب زیست شناختی و داده های رفتاری قابل اثبات است. کارشناسی ارشد رشته روانشناسی دارای ۷ گرایش می باشد.

اولین قدم برای مطالعه علم روانشناسی، آشنایی با کلمات و اصطلاحات اساسی روانشناسی می باشد و پس از آن مطالعه ی متن های مختلف می باشد. کتاب لیندا لیل یا سید محمدی کتاب های مناسبی برای شروع مطالعه هستند. بعد از این که کتاب های پایه را مطالعه کردید باید از سایت ویکی پدیا متون روانشناسی و متون کنکوری های سال پیش را مطالعه کنید.

روش های رشته روانشناسی دانشگاه آزاد بدون کنکور با کارشناسان مالیم تماس گرفته شوید.

واژه های رشته ی روانشناسی چون انگلیسی هستند پس بهتر است برای روان شدن زبان خود جعبه لایتنر داشته باشید. نرم افزار نارنگی واژه های کتاب لیندا لیل را به ترتیب حروف الفبا گردآوری کرده است.

هرچه کتاب های زبان بیشتری بخوانید پیشرفت بیشتری هم می کنید و اگر نیاز به تمرین بیشتری داشتید می توانید کتاب ۵۰۴ را مطالعه کنید. در این کتاب واژگان عمومی نوشته شده است. شما باید زبان عمومی خود را هم قوی کنید.

منابع آزمون کارشناسی ارشد روانشناسی

  • زبان تخصصی
  • آمار و روش تحقیق
  • روانشناسی رشد
  • آسیب شناسی روانی (روانشناسی مرضی) و روانشناسی کودکان استثنائی
  • روانشناسی بالینی (فقط برای گرایش بالینی)
  • روانشناسی فیزیولوژیک
  • روانشناسی عمومی (فقط برای گرایش عمومی)
  • منبع اصلی این درس مشخص و کتاب روانشناسی هلیگارد است. منبع پیشنهادی بعدی کتاب دکتر گنجی است.

 

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

تماس فقط از طریق تلفن ثابت(بدون پیش شماره)

۴۳ ۵۲ ۹۰۷ ۹۰۹