خانه / کارشناسی ارشد / منابع و سرفصل های کارشناسی ارشد رشته علوم تربیتی

منابع و سرفصل های کارشناسی ارشد رشته علوم تربیتی

منابع و سرفصل های کارشناسی ارشد رشته علوم تربیتی

منابع و سرفصل های کارشناسی ارشد رشته علوم تربیتی

  1. برنامه ریزی آموزشی و درسی: مقصود این گرایش، آموزش مدرسان با دانش زیاد می باشد که بتوانند در رشته تخصصی خود بسیار متفکر و آگاه باشند، جهت آموزش کتاب های درسی در مدارس و آموزشگاه ها
  2. تاریخچه و فلسفه تعلیم و تربیت اسلامی: این گرایش، هم مفهوم فلسفه، و هم آموزش و پرورش را مورد تجزیه و تحلیل قرار می دهد. برای بهبود فرایند نظام علمی آموزش و پرورش، آشنایی با نظریات تربیتی و علمای فلسفی که دارای سبک و نظر خاصی در حیطه ی آموزش بوده است را مورد تجزیه و تحلیل قرار دهد.
  3. مدیریت آموزشی: فارغ التحصیلان رشته علوم تربیتی باید دارای توانایی برنامه ریزی و از رابطه ی اجتماعی خوبی برخوردار باشند تا مشکلات و مسائل آموزشی را شناسایی کنند و برای این مشکلات راه حل های خوبی ارائه دهند. این گرایش فارغ التحصیلان متعهدی در سطوح مختلف آموزشی دارد.
  4. آموزش بزرگسالان: انسان ها در تمام مراحل زندگی خود نیاز دارند تا با داشتن علم و دانش هدف خود را مشخص کنند. از طرفی افرادی که تمایل داشتند ادامه تحصیل بدهند یا به هر دلیلی از تحصیل جا مانده اند بتوانند یادگیری را ادامه دهند و یا بنیان گذار در حال آموزش باشند. رشته علوم تربیتی یادگیری را برای این افراد راحت تر و قابل دسترس تر می باشد.
  5. تحقیقات آموزشی: فارغ التحصیلان این رشته با استفاده از روش های آموزش و الگوهای متفاوت در ملل های مختلف بهترین سبک و الگو را در جهت بهتر شدن نظام آموزشی کشور تدوین می کنند.
  6. تکنولوژی آموزشی: بر خلاف تصور مردم اطلاعات این رشته فقط در ابزار و وسایل خلاصه نمی شود بلکه نگاهی نو به یادگیری می باشد که مناسب ترین نوع و روش استفاده از وسایل آموزشی در جهت یادگیری با توجه به نظرات و اصول روانشناسانه می باشد.
  7. مدیریت و برنامه ریزی آموزش عالی: علاوه بر ایجاد دانش به نوع استفاده از آن دانش و اطلاعات مورد اهمیت قرار دارد. یکی از کارایی و کاربردهای این رشته، استفاده از تکنولوژی جدید و پیشرفته برای انتقال دانش برای مثال دانشگاه مجازی یکی از دستاوردهای این رشته می باشد.

برای کسب اطلاعات بیشتر با مشاوره تحصیلی مالیم تماس حاصل فرمایید.

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

تماس فقط از طریق تلفن ثابت(بدون پیش شماره)

۴۳ ۵۲ ۹۰۷ ۹۰۹