خانه / مقالات / مهاجرت به کانادا

مهاجرت به کانادا

مهاجرت به کانادا

مهاجرت کانادا به ایالات متحده از لحاظ تاریخی با تغییرات در فرصت های اقتصادی موجود در کانادا و ایالات متحده رو به رو بوده است.

در سال ۱۹۶۰، مهاجران کانادایی حدود ۱۰ درصد از جمعیت کل جمعیت ایالات متحده را تشکیل دادند. از آن به بعد، الگوهای ورودی مهاجرت در ایالات متحده تغییر کرده است، حتی در حالی که جمعیت متولدین خارجی از کانادا به طور قابل توجهی ثابت بوده است و تا سال ۲۰۱۲، حدود ۸۰۰،۰۰۰ کانادایی ۲ درصد از ۴۰٫۸ میلیون مهاجر را تشکیل می دهند.

انگیزه و ترکیب مهاجران کانادایی طی چندین دوره مهاجرت به ایالات متحده تغییر کرده است. اولین موج، که در سال ۱۸۶۷ آغاز شد، شامل کانادایی های غیر انگلیسی زبان و فرانسوی بود که با حجم زیادی از مشاغل صنعتی در ایالات متحده تولید می شد. در سال ۱۹۰۰، سرشماری ایالات متحده ۷۴۷،۰۰۰ مهاجران انگلیسی زبان انگلیسی و ۴۴۰،۰۰۰ مهاجر فرانسوی را ثبت کرد.

برای کسب اطلاعات بیشتر با مشاوران ما تماس حاصل فرمایید.

شرایط مهاجرت به کانادا

اکثر کانادایی های انگلیس در مرز، در ایالت هایی مانند میشیگان، نیویورک، ماساچوست، ایلینوی، و رود آیلند مستقر شدند، که به راحتی می توانست بین این دو کشور حرکت کند. مردم کانادایی فرانکفوسی عمدتا در نیو انگلند و کالیفرنیا مستقر شدند.

بین سالهای ۱۹۰۰ و ۱۹۳۰، موج دوم شاهد ورودی قابل توجه کاناداییهای فرانسوی بود که انگیزه تبعیض در زمینه اشتغال، تحصیلات و مذهب در کانادا بود. برخلاف موج قبلی، مهاجران کانادایی که در سه دهه اول قرن بیست و یکم به دنیا آمدند، بیشتر به ایالات متحده ماندند.

مهاجرت به کانادا از طریق کار

اداره سرشماری ایالات متحده، افراد خارجی را که در هنگام تولد به دنیا نیامده اند، تعریف می کنند. جمعیت خارجی متولد شده شامل شهروندان طبیعی، شهروندان دائم قانونی، پناهندگان و غیرقانونی، غیر قانونی غیر قانونی (از جمله دانشجویان، کار و یا سایر ویزاهای موقت) و افرادی که بدون مجوز اقامت دارند.

اصطلاح خارجی متولد شده و مهاجر به صورت تعویض استفاده می شود.

در این نقطه نظر، اصطلاح مهاجر کانادا” به کسانی اطلاق می شود که در کانادا متولد شده و بعدا به ایالات متحده مهاجرت کردند. این شامل افرادی نمی شود که پس از تبدیل شدن به شهروندان کانادایی به دلیل تابعیت به دلیل محدودیت جمع آوری داده ها مهاجرت کردند.

اکثر مهاجران کانادایی در ایالات متحده اقامت دائم قانونی را دریافت می کنند که همچنین به عنوان کارت سبز شناخته می شوند – یا به عنوان بستگان فوری شهروندان ایالات متحده و یا مهاجران تحت حمایت اشتغال.

مهاجرت به کانادا از طریق تخصص

مهاجران کانادایی در مقایسه با کل جمعیت خارجی که متولد شده اند، بیشتر درآمد بالاتری دارند، دارای نرخ پایین فقر هستند، دارای بیمه بهداشتی هستند و تحصیلات دانشگاهی دارند؛ آنها نیز کمتر احتمال دارد که زبان انگلیسی محدود (LEP) باشد.

با استفاده از جدیدترین داده ها از Survey of Community Community of US Census Bureau (ACS)، سالنامه آمار مهاجرت وزارت امنیت داخلی و داده های مربوط به پرداخت های سالانه بانک جهانی، این Spotlight اطلاعاتی در مورد جمعیت مهاجران کانادایی در ایالات متحده را فراهم می کند، تمرکز بر روی اندازه، توزیع جغرافیایی و ویژگی های اجتماعی و اقتصادی جمعیت.

چگونه به کانادا مهاجرت کنیم

بیشتر مهاجران متولد شده در کانادا در کالیفرنیا (۱۶ درصد)، فلوریدا (۱۳ درصد) و نیویورک (۷ درصد) زندگی می کنند. چهار کشور برتر مهاجران کانادایی در لس آنجلس، کالیفرنیا، Maricopa County در آریزونا، Broward County در فلوریدا و پادشاه

برای نقشه ی تعاملی اینجا کلیک کنید که توزیع جغرافیایی مهاجران را از طریق ایالت و ایالت نشان می دهد. کانادا را از منوی کشویی انتخاب کنید تا ببینید کدام کشورها و مناطق دارای بالاترین توزیع مهاجران کانادایی هستند.

در دوره ۲۰۰۸-۱۲، شهرهای ایالات متحده با بالاترین توزیع مهاجران کانادایی بزرگترین مناطق لوس آنجلس، نیویورک و میامی بودند برای بدست اوردن شرایط مهاجرت به امریکا کلیک کنید. این سه ناحیه شهری حدود ۱۵ درصد از جمعیت مهاجران کانادایی در ایالات متحده را تشکیل می دهند..

برای نقشهی تعاملی اینجا کلیک کنید که مناطق شهری را با بیشترین میزان مهاجران برجسته میکند. کانادا را از منوی کشویی انتخاب کنید تا ببینید که مناطق شهری دارای بالاترین میزان مهاجرت کانادا هستند.

برای کسب اطلاعات بیشتر با مشاوران مالیم گروه تماس حاصل فرمایید.

 

مطالب مرتبط:

راهنمای مهاجرت با برنامه Express Entry

قوانین مهاجرت به استرالیا

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

تماس فقط از طریق تلفن ثابت(بدون پیش شماره)

۴۳ ۵۲ ۹۰۷ ۹۰۹