خانه / اعلام نتایج / نتایج انتخاب رشته

نتایج انتخاب رشته

نتایج انتخاب رشته

نتایج انتخاب رشته اعلام نتایج امتحان ورودی دانشگاه سراسری نوبت به دانشگاه آزاد میرسد که تا مرداد به آن ها وقت داده میشود که نسبت به انتخاب رشته خود اقدام کنند.

اعتراض نسبت به نتیجه امتحان ورودی دانشگاه بعد از مشخص شدن نتایج امتحان ورودی دانشگاه وهمچنین اعلام نتایج انتخاب رشته صورت میگیرد.

برای اطلاع از انتخاب رشته دانشگاه غیر انتفاعی کلیک کنید.

نتایج انتخاب رشته دانشگاه آزاد در شهریور ماه توسط سازمان سنجش اعلام میگردد.داوطلبانی که توانستند در رشته مورد علاقه خود قبول شوند باید بصورت حضوری در دانشگاه مورد نظر ثبت نام کنند وکسانی که نتوانستند قبول شوند باید بصورت منتظر پروسه تکمیل ظرفیت دانشگاه ها باشند.

همه ساله با عده ای از داوطلبان روبه رو هستیم که نسبت به نتیجه اعلام شده خود توسط سازمان سنجش اعتراض دارند وبر این عقیده اند که بعضی از پارامترها نظیر خانواده شهدا یا معدل دوران دبیرستان وارد نشده است یا اصلا نسبت به تصحیح امتحان امتحان ورودی دانشگاه اعتراض دارند.

برای کسب اطلاعات بیشتر در خصوص اعلام نتایج انتخاب رشته با کارشناسان مالیم گروه تماس حاصل فرمایید.

اعلام نتایج امتحان دانشگاه سراسری ۹۷-۹۶

این افراد حتی در تکمیل ظرفیت هم قبول نمیشوند.

چند سالی است که سازمان سنجش برای اعتراض کنندگان به نتایج امتحان ورودی دانشگاه راه حلی پیدا کرده است که در عین راحتی وسادگی ،بسیار کاربردی است.پایه واساس این روش اینترنت است یعنی اعتراض کنندگان بصورت اینترنتی اعتراض خود را اعلام کنند تا کمتر از ۱روز نتیجه آن اعلام گردد.

البته باید خاطرنشان کنیم که ادله شما برای پیگیری اعتراضتان توسط سازمان سنجش بسیار مهم است.دلایل شما به طور کلی باید در یکی از دسته های زیر قرار گیرد:

مشکل در حساب درصد دروس

اشکال در قرارگیری جوابیه

اعمال نکردن سهمیه

اشکال در ثبت سوابق تحصیلی

عموما اغلب داوطلبان بعد از ترک حوزه امتحانی وگرفتن جوابیه امتحان ورودی دانشگاه مشغول ارزیابی آن میشوند وبعد از چند روز که تصویر جوابیه آن ها توسط سازمان سنجش ارائه شد درصد دروس خود را محاسبه میکنند.بعد از اعلام درصدها توسط سازمان سنجش اگر اختلافی بین این دومقدار مشاهده شد میتوانند اعتراض خود را اعلام کنند.

درمورد دانشگاه آزاد این قضیه متفاوت است وبایستی با وارد کردن شناسه وکدامنیتی که سازمان سنجش میدهد وارد سایت شده وکارنامه خود را ببینند.

احتمال بوجود آمدن اشکال طبقه دوم تقریبا نزدیک به صفر است.

برای اعتراض به رتبه کنکور سراسری کلیک کنید و یا با مشاوران مالیم گروه تماس حاصل فرمایید

اعلام نتایج تکمیل ظرفیت دانشگاه آزاد

اعتراض طبقه سوم بسیار رایج شده است.زیرا در چند سال اخیر بجز سهمیه منطقه جنگی سایر موارد به سختی به فرد تعلق میگیرد وخود دانشجو از این قضیه آگاهی ندارد.چون این مورد بسیار در نتیجه امتحان ورودی دانشگاه تاثیر دارد داوطلبان بایستی در این زمینه با جدیت اعتراض خود را پیگیری کنند.

مورد چهارم یعنی سوابق تحصیلی روی نتیجه امتحان ورودی دانشگاه موثر است واگر دانشجویی نسبت به اعمال آن شک دارد حتما باید پیگیری های لازم را انجام دهد.

ثبت اعتراض بسیار راحت است بدین گونه که شما ابتدا وارد سایت میشوید .در سمت چپ قسمت ورود به سیستم پاسخگویی قرار دارد که باید وارد آن شوید.

اگر بازدید اول است باید ثبت نام کنید واگر برای چندمین بار است تنها با وارد کردن نام کاربری ورمز ورود میتوان وارد سایت شد.

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

تماس فقط از طریق تلفن ثابت(بدون پیش شماره)

۴۳ ۵۲ ۹۰۷ ۹۰۹