خانه / اعزام دانشجو / هزینه تحصیل در کانادا

هزینه تحصیل در کانادا

هزینه تحصیل در کانادا

هزینه تحصیل در کانادا چه مقدار است؟ آیا پرداخت هزینه اعزام دانشجو به کانادا توسط هر داوطلب قابل پرداخت است؟ هزینه تحصیل در کانادا در مقاطع مختلف متفاوت است؟ در این نوشته به بررسی این موضوع می پردازیم.

قبل از هر چیزی باید بگوییم که اولین عامل تاثیرگذار بر هزینه تحصیل در کانادا،استان محل تحصیل است.استان های اونتاریو و کبک به ترتیب دارای بیشترین و کم ترین هزینه تحصیل نسبت به سایر استان های کانادا می باشند.

ثبت نام بدون کنکور دانشگاه آزاد نیمه دوم

هزینه تحصیل شامل هزینه دوره های زیر می باشد:

۱٫دوره زبان: اگر متقاضی دارای مدرک مورد نظر نباشد باید در دوره زبان شرکت کند که هزینه هر ترم آن حدود ۵۰۰۰ دلار می باشد.هر ترم زبان حدود ۴ ماه به طول می انجامد.

۲٫دروه کالج: هر ترم کالج حدود ۴ ماه به طول می انجامد که هزینه این دوره حدود ۶۰۰۰ تا ۷۰۰۰ دلار می باشد.

۳٫دوره کارشناسی یا لیسانس: هزینه تحصیل در دوره لیسانس یا همان کارشناسی در حدود ۱۵۰۰۰ تا ۱۷۰۰۰ دلار می باشد.

۴٫دوره فوق لیسانس و دکتری: هزینه تحصیل در مقاطع فوق لیسانس یا همان کارشناسی ارشد و دکتری در حدود ۱۴۰۰۰ تا ۱۵۰۰۰ دلار می باشد.

این هزینه ها به صورت میانگین بیان شده است.برای کسب آمار و اطلاعات دقیق در مورد هزینه تحصیل می توانید با مشاوران مالیم گروه تماس برقرار کنید.

بورسیه یا کمک هزینه تحصیلی

به کمک های مالی که از سوی دانشگاه،مراکز اموزشی یا دولت به دانشجو ارائه می شود و نیازی به بازپرداخت آن نمی باشد بورسیه یا کمک هزینه تحصیلی گفته می شود.

کمک هزینه تحصیلی یا بورسیه به شکل های مختلف به دانشجو ارائه می شود که در زیر به بیان ان ها می پردازیم:

بورسیه دوره لیسانس یا کارشناسی

دانشجویانی که به صورت تمام وقت کار می کنند،دریافت کمک هزینه یا بورس تحصیلی آن ها مشروط به کیفیت معدل دیپلم و عملکرد دوره دانشگاه می باشد.میزان کمک هزینه بستگی به نوع نیاز دانشجو و همچنین درخواست وی دارد.دانشجویان بعد از ترم های اول یا دوم می توانند نسبت به دریافت بورسیه اقدام کنند.میزان کمک هزینه تحصیلی نیز در حدود ۱۵۰۰ تا ۹۰۰۰ دلار می باشد.

در صورتی که دانشجو در دوره های تحصیلات تکمیلی شرکت کند می تواند نسب به دریافت کمک هزینه تحصیلی اقدام کند.با شرکت در دوره های تحصیلی تکمیلی زیر می توانید نسبت به دریافت بورسیه اقدام کنید:

۱٫دستیار تدریس و ( Teaching Assistantship)

دستیار تدریس یا همان TA به فردی اطلاق می شود که به همراه یک استاد برای تدریس یک گروه در یک مقطع خاص انتخاب می شود.وظیفه یک دستیار تدریس شامل نمره دادن،ارائه کمک به دانشجویان و اداره کردن جلسات هفتگی می باشد.کسب موقعیت دستیار تریس مشروط به تسلط شما به زبان انگلیسی و داشتن توانایی تدریس شما است.

۲٫دستیار تحقیق(Research Assistantship)

یکی از راه های دریافت بودجه علمی پروژه های تحقیقاتی می باشد که قسمتی از این بودجه به دانشجویان و متقاضیان مقطع ارشد و دکتری بعنوان RA تعلق می گیرد.

برای دریافت اطلاعات دقیق در مورد هزینه تحصیل در کانادا با مشاوران مالیم گروه تماس برقرار کنید.

این هزینه ها به صورت میانگین بیان شده است.برای کسب آمار و اطلاعات دقیق در مورد هزینه تحصیل می توانید با مشاوران مالیم گروه تماس برقرار کنید.

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

تماس فقط از طریق تلفن ثابت(بدون پیش شماره)

۴۳ ۵۲ ۹۰۷ ۹۰۹