خانه / مشاوره تحصیلی / پایه نهم و سالی سرنوشت‌ ساز

پایه نهم و سالی سرنوشت‌ ساز

پایه نهم و سالی سرنوشت‌ ساز

پایه نهم و سالی سرنوشت‌ ساز دارای چه حساسیت هایی است؟ آیا خود را برای انتخاب رشته پایه نهم و سالی سرنوشت ساز آن آماده کرده اید؟ در این نوشته سعی داریم به بررسی پایه نهم و سالی سرنوشت ساز بپردازیم.

بسیاری از والدین و معلمان می دانند که پایه نهم از اهمیت بالایی برخوردار است.می توان گفت که تصمیمات گرفته شده در این پایه تاثیر مستقیمی رو آینده فرد می گذارد.در این میان کسانی هم از اهمیت این پایه مطلع نیستند و به راحتی از آن عبور می کنند.

برای کسب اطلاعات ببیشتر و مشاوره تحصیلی با مشاوران مرکز تماس حاصل فرمایید.

پایه‌ی نهم سال سرنوشت‌ساز

این پایه از اهمیت ویژه ای برای دانش آموزان برخوردار است زیرا سرنوشت آن ها را تحت تاثیر قرار می دهد بنابراین باید برای آن برنامه ریزی کرد در این میان کسانی هستند که بدون تفکر و برنامه ریزی با آن برخورد می کنند.

از دیر باز عقیده مردم به این شکل بوده است که کنکور و به خصوص بحث انتخاب رشته آینده ساز جوانان خواهد بود.به دلیل این توجه زیاد ،موضوع کنکور و انتخاب رشته برای دانش آموزان،خانواده ها،مشاوران تحصیلی و حتی می توان گفت نظام آموزشی از اهمیت قابل توجهی برخوردار است.حال در این میان چه میزان به انتخاب رشته توجه می شود و انتخاب درست نتیجه آن است؟

انتخاب رشته پایه نهم تحت تاثیر مستقیم کارهای زیر می باشد:

۱٫در ماه های ابتدایی سال تحصیلی نهم دوره های مشاوره ای و مهم تر از آن اطلاع رسانی درباره آینده تحصیلی و دبیرستانی و بحث رشته های دانشگاهی برگزار کنیم.

۲٫در رابطه با تحلیل و بررسی هر رشته به مسائلی از قبیل بازار کار،دانشگاه های ارائه دهنده رشته های مرتبط دانشگاهی،اهمیت دروس که برای موفقیت در هر رشته الزامی است،بررسی پتانسیل هایی که فرد برای کسب موفقیت در رشته نیاز دارد،می پردازیم.

در صورت انجام این کارها و ایجاد یک رویداد مثبت،دانش آموز سال تحصیلی را با یک انگیزه و روحیه عالی شروع و پیگیری می کند و برای رسیدن به اهداف بلند مدت خود تلاش مستمر و بی وقفه انجام می دهد.

با این روش می توان بعضی مشکلات مانند بی علاقگی دانش آموزان به بعضی دروس که منجر به کم کاری این افراد می شود را حل نمود.اگر دانش آموز در پایان سال انتخابی آگاهانه داشته باشد رشته ای را انتخاب می کند که با علایق و توانمندی های او سازگار باشد.

برای کسب اطلاعات بیشتر با مشاوره تحصیلی تلفنی مالیم گروه تماس برقرار کنید.

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

تماس فقط از طریق تلفن ثابت(بدون پیش شماره)

۴۳ ۵۲ ۹۰۷ ۹۰۹