خانه / مقالات / چگونه از شوهرم جدا بشم

چگونه از شوهرم جدا بشم

چگونه از شوهرم جدا بشم

چگونه از شوهرم جدا بشم یکی از انواع طلاق،طلاق با توافق زوجین یا با اصطلاح حقوقی طلاق توافقی است که زوجین با توافق و رضایت هم برای طلاق اقدام میکنند در این نوع از طلاق زوجین اول به مراکز مشاوره رفته و بعد از عدم سازش برای تصمیم گیری موضوع به دادگاه مربوطه منعکس می گردد.

باید بین طلاق توافقی و طلاق خلع و مبارات تفاوت قائل شد.شرایط طلاق توافقی در قانون جدید حمایت خانواده در ماده ۲۵ این قانون عنوان شده است به این صورت که« در صورتی که زوجین،متقاضی طلاق باشند،دادگاه باید موضوع را به مرکز مشاوره خانواده ارجاع دهد.در این موارد طرفین می توانند تقاضای طلاق توافقی را از ابتدا در مرکز مشاوره مطرح کنند.

برای مشاهده شرایط طلاق به درخواست زن کلیک کنید

در صورت عدم انصراف متقاضی از طلاق مرکز مشاوره خانواده موضوع را با مشخص کرن موارد توافق جهت اتخاذ تصمیم نهایی به دادگاه منعکس میگردد.» مراجعه به مراکز مشاوره الزامی می باشد زیرا ممکن است اختلاف در مرکز مشاوره حل گردد و زوجین از طلاق منصرف گردند و در صورت سازش زوجین سازش نامه تنظیم می گردد ولی در صورت عدم سازش موضوع به محکمه ارجاع داده می شود.

میخوام طلاق بگیرم چیکار کنم

به علت اینکه طلاق در سنت و فقه ما ناپسند می باشد در اسلام اخرین راه حل شناخته شده است.منتها سریع ترین راه طلاق گرفتن توافق زوجین است بر روی طلاق توافقی و ارائه موضوع به مراکز مشاوره و ارجاع ان در صورت حل نشدن مشکل به دادگاه می باشد در این صورت دادگاه حکم الزام زوج به طلاق را صادر میکند.

برای مشاهده شرایط طلاق به اراده مرد کلبک کنید.

زمانی که دادگاه حکم عدم امکان سازش را صادر کند و تصمیم خود را اتخاذ کند هر یک از زوجین با گواهی عدم امکان سازش می توانند  به دفترخانه مراجعه کنند و پس از تشریفات طلاق صیغه طلاق جاری و طلاق در دفترخانه ثبت می گردد.

انصراف از طلاق توافقی تا زمانی که زوجین در مرکز مشاوره هستند و طلاق به دادگاه ارجاع داده نشده است امکان پذیر می باشد که اگر گواهی صادر گردد و تا سه ماه به دفترخانه ارائه نشود گواهی مذبور از درجه اعتبار ساقط میگردد.

برای مشاهده شرایط طلاق توافقی کلیک کنید و یا با کارشناسان حقوقی مالیم گروه تماس حاصل فرمایید.

طلاق توافقی بر اساس توافق زوجین واقع شده رجوع،به اراده یک جانبه شوهر نقض غرض و غیر معقول است از جانب دیگر به علت اینکه اصل در طلاق قابل رجوع بودن آن است.

باین شناختن چنین طلاقی بر خلاف اصل است و حتی با مصلحت خانواده منافات دارد.با این وجود طلاق توافقی قابل رجوع با توافق زوجین است همانطور که در قانون حمایت خانواده مقرر شده بود اگرچه که این نظر با فقه سازگار نیست.

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

تماس فقط از طریق تلفن ثابت(بدون پیش شماره)

۴۳ ۵۲ ۹۰۷ ۹۰۹