خانه / مشاوره تحصیلی / چگونه برای کنکور جمع بندی کنیم

چگونه برای کنکور جمع بندی کنیم

چگونه برای کنکور جمع بندی کنیم

چگونه برای کنکور جمع بندی کنیم ؟ نحوه جمع بندی کنکور ۹۷ به چه صورت انجام می شود؟ در این نوشته به بررسی این سوال که چگونه برای کنکور جمع بندی کنیم می پردازیم.

جمع بندی کنکور یکی از مباحثی است که هر چه به روزهای کنکور نزدیک می شویم از اهمیت بالایی برخوردار می شود.جمع بندی یا همان مرور مطالب خوانده شده گذشته نیاز به رعایت اصول و قواعد خاصی دارد که در این نوشته به بررسی آن می پردازیم.

جمع بندی کنکور ۹۷

باید به این نکته توجه کنید که دوره جمع بندی زمان یادگرفتن مطالب جدید نیست بلکه باید مطالب خوانده شده را مرور کنید و با استفاده از نکات خاص آن ها را تثبیت کنید.دوران جمع بندی نیاز به بازه زمانی ۴ هفته ای دارد.در زمان جمع بندی نباید همانند دوران مطالعه پیش برویم.زیرا در این دوران وقت و زمان محدود است و شما حجم زیادی از مطالب را باید پوشش دهید.

اگر به شیوه درست در زمان جمع بندی عمل نکنید بیشتر مطالب بدون مرور می ماند و به علاوه آن بین دروس ابتدایی و انتهایی فاصله زمانی افتاده و مطالب را فراموش می کنید.روش مطالعه در زمان جمع بندی متفاوت است.

نحوه ی جمع بندی کنکور سراسری ۹۷

اولین نکته در زمان جمع بندی توجه به ضرایب دروس کنکور است.در واقع دروسی که دارای ضرایب بالایی هستند از اهمیت بالایی برخوردارند.اگر در دوران مطالعه دروس خلاصه نویسی کرده باشید در زمان جمع بندی می توانید از آن ها استفاده کنید.به این صورت که با مرور خلاصه نویسی و زدن تست های ترکیبی کنکور سراسری را برای خود شبیه سازی کنید.

برای شبیه سازی کنکور سعی کنید تمام فاکتورها و شرایط کنکور را ایجاد کنید.نکته ای که باید رعایت شود این است که بعد از زدن تست ها،تست ها را به طور کامل بررسی کنید و اگر تستی را اشتباه حل کردید آن رابررسی کنید و جواب درست آن را بنویسید.

اگر در دوران قبل جمع بندی در زمان زدن تست،تست های سخت را نشانه دار کردید این زمان بهترین فرصت است تا مجدد تست های نشانه دار را بررسی کنید.حتما برای آشنایی با سوالات کنکور حتما تست های کنکور سنوات گذشته را حل کنید.محیط امتحان و همچنین حل تست ها را همانند زمان کنکور انتخاب کنید.

بهترین کار این است به فاصله ۳ روز کنکور یک سال مشخص را حل کنید.خوب است در زمان جمع بندی از کتبی که تست های محتمل کنکور در آن ها گنجانده شده است استفاده کنید.

برای اطلاع دقیق از بهترین منابع کنکور ۹۷ و بهترین کتب کمک آموزشی کنکور با مالیم گروه تماس برقرار کنید.

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

تماس فقط از طریق تلفن ثابت(بدون پیش شماره)

۴۳ ۵۲ ۹۰۷ ۹۰۹