خانه / اعلام نتایج / چگونه به نتیجه کنکور اعتراض کنم

چگونه به نتیجه کنکور اعتراض کنم

چگونه به نتیجه کنکور اعتراض کنم

چگونه به نتیجه کنکور اعتراض کنم :قاعدتا در آزمون کنکور مشکلاتی  رخ می دهد که باعث خطا در امتحان می شود و داوطلب باید برای اصلاح اشتباه اعتراض کند.اما برخی اشتباهات هم در محاسبه کردننمرات و مسائلی که ذکر میکنیم پیش می آید که داوطلب را مجبور به اعتراض می شود.

برای ثبت اعتراض به نتایج کنکور کلیک کنید.

برای دیدن نتایج انتخاب رشته کلیک کنید.

ثبت اعتراض بسیار راحت است  و بعد از اعلام نتایج انتخاب رشته بدین گونه که شما ابتدا وارد سایت میشوید .در سمت چپ قسمت ورود به سیستم پاسخگویی قرار دارد که باید وارد آن شوید.

اگر بازدید اول است باید ثبت نام کنید واگر برای چندمین بار است تنها با وارد کردن نام کاربری و رمز ورود میتوان وارد سایت شد.

برای کسب اطلاعات بیشتر در خصوص اعتراض به نتایج با مشاوران مالیم تماس حاصل فرمایید

با انجام چه مراحلی و چگونه به نتیجه کنکور اعتراض کنم ؟

اعتراض به رتبه کنکور سراسری و اعتراض نسبت به نتیجه کنکور بعد از مشخص شدن نتایج کنکور وهمچنین اعلام نتایج انتخاب رشته صورت میگیرد. قضیه قبولی در دانشگاه وتحصیل در رشته مورد علاقه وخوب یکی از مهم ترین اتفاق در دوره جوانی محسوب میشود که این دوره را بطور کل تحت تاثیر قرار میدهد.

البته باید خاطرنشان کنیم که ادله شما برای پیگیری اعتراضتان توسط سازمان سنجش بسیار مهم است.دلایل شما به طور کلی باید در یکی از دسته های زیر قرار گیرد:

مشکل در حساب درصد دروس

اشکال در قرارگیری پاسخنامه

اعمال نکردن سهمیه فرد

اشکال در ثبت سوابق تحصیلی در ثبت نام

چند سالی است که سازمان سنجش برای معترضان به نتایج کنکور راه حلی پیدا کرده است که در عین راحتی وسادگی ،بسیار کاربردی است.پایه واساس این روش اینترنت است یعنی معترضانبصورت اینترنتی اعتراض خود را اعلام کنند تا کمتر از ۱روز نتیجه آن اعلام گردد.

همه ساله با عده ای از دانشجویان روبه رو هستیم که نسبت بهرتبه اعلام شده خود توسط سازمان سنجش اعتراض دارند وبر این عقیده اند که بعضی از پارامترها نظیر خانواده شهدا یا معدل دوران دبیرستان وارد نشده است یا اصلا نسبت به تصحیح امتحان کنکور اعتراض دارند.

این افراد غالبا روش اعتراض را نمیدانند وهمان مرحله اول از بیان قانونی اعتراض خود منصرف میشوند.بعضی دیگر روش مراجعه حضوری را انتخاب میکنند بشکل حضوری به سازمان سنجش میروند ولی غافل از اینکه این روش اصلا موثر وکارآمد نیست.

۲ دیدگاه

  1. چرا اجازه نمیدین مثل کشور های پیشرفته بخش خصوصی با رعایت استاندارد های وزارت بهداشت وارد بخش آموزش پزشکی بشه تا همه پول و سرمایه برای تحصیل از کشور خارج نشه؟؟؟؟
    چرا جونایِ ما باید برن تو کشور های دیگه درس بخونن؟؟؟؟

  2. مشاوران مالیم گروه

    ممنون از دیدگاه شما،بله قطعا سیستم اموزشی کشور نیاز به تغییر دارد
    مشاوران مالیم گروه

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

تماس فقط از طریق تلفن ثابت(بدون پیش شماره)

۴۳ ۵۲ ۹۰۷ ۹۰۹