خانه / دانشگاه آزاد / کارشناسی ارشد مدیریت امور شهری

کارشناسی ارشد مدیریت امور شهری

کارشناسی ارشد مدیریت امور شهری

کارشناسی ارشد مدیریت امور شهری که برای خیلی از مدیران شهری بسیار محبوب است این رشته و ممکن است عجیب به نظر برسد اما واقعیت این است که “مدیریت شهری” از دو کلمه و یا واژه کاملا مستل که “مدیریت” و “شهر”تشکیل شده است که تونسته به این رشته معنای واقعی بهد. به زبان ساده تر، شهر یکی از پیچیده ترین ساخته های بشر است که هیچگونه قابل تعریف و یا قابل توصیف نیست بزرگی است.

برای کسب اطلاعات بیشتر با کارشناسان مالیم گروه تماس بگیرید

کارشناسی ارشد مدیریت امور شهری دانشگاه ازاد

از این رو تمامی جلوه های ان که شامل محیط زیست ، انسان و ابزارهای ساخته دست او، مجموعاً محیط پیچیده ای را به وجود می آورند که هم از انسان اثر گرفته و هم بر او اثر می گذارد . لذا این پیچیدگی در کنار مفهوم گسترده ای چون “مدیریت” و مدیریت که به معنای استفاده درست و صحیح از نیروی انسانی و مانبع مادی می باشد و منجر به اختلاف نظر در ارایه تعریف مشترک و مورد قبول از این رشته شده است.

دانشجویان این رشته در طول تحصیل خود با مفاهیم گوناگونی در حوزه های مختلف، که شامل مدیریت شهری و راهکارهای اجرایی ان می باشد و از شهرنشینی و شهرسازی گرفته تا جامعه شناسی و حمل و نقل آشنا خواهند شد.

باید یادآور شد که رشته کارشناسی ارشد مدیریت امور شهری با رشته مدیریت شهری در گروه هنر، علیرغم شباهت های فراوان تفاوت هایی دارد از جمله این که “مدیریت امور شهری” و این رشته در گرایش کارشناسی در دانشگاهای معتبر دنیا از اعتبار بالای برخوردار می باشد یکی از گرایش های رشته مدیریت بوده و در گروه علوم انسانی قرار دارد لذا روح کلی حاکم بر آن، دیدگاه های علوم انسانی و علم مدیریت است در حالی که مدیریت شهری یک رشته مستقل درگروه هنر است و  با رویکردی هنری و زیباشناسانه به صورت یک رشته مستقل با مأموریت های خاص هنری تعریف شده است.

سرفصل دروس مدیریت امور شهری در کارشناسی ارشد

و تعداد واحدها ان

تعداد کل واحدها : ۳۲ واحد

دروس اختصاصی : ۲۲ واحد

دروس تخصصی اختیاری : ۲ واحد

سمینارها : ۴ واحد

مشاغل مرتبط با کارشناسی ارشد مدیریت امور شهری

مطالب مرتبط

دانشگاه بدون کنکور تهران مرکزی

دانشگاه بدون کنکور تهران شرق

دانشگاه بدون کنکور تهران غرب

دانشگاه بدون کنکور تهران جنوب

دانشگاه بدون کنکور تهران شمال

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

تماس فقط از طریق تلفن ثابت(بدون پیش شماره)

۴۳ ۵۲ ۹۰۷ ۹۰۹