خانه / مقالات / کارنامه سبز

کارنامه سبز

کارنامه سبز

انتقالی با کارنامه سبز

کارنامه سبز یا کارنامه ی نهایی یا همان کارنامه ی محرمانه، کارنامه ای است که توسط سازمان سنجش یک هفته تا دو هفته بعد از اعلام نتایج نهایی کنکور سراسری ۹۷ برای متقاضیانی که در کنکور سراسری ۹۶ انتخاب رشته نموده اند (هم افرادی که در رشته محلی پذیرفته شده و هم برای افرادی که هیچ رشته محلی پذیرش نشده اند)  صادر می شود.

استفاده از کارنامه سبز برای چه افرادی مفید می باشد؟

در خیلی از موارد اتفاق می افتد که داوطلبی در انتخاب رشته خود به دلایلی مانند انتخاب رشته ی نا درست و یا نداشتن آگاهی کامل درباره رشته های انتخابی متناسب با رتبه خود، دچار مشکل شده و در نتیجه ی نهایی کنکور در هیچ رشته محلی پذیرفته نشده است،برای اطلاعات بیشتر با کارشناسان ما تماس حاصل فرمایید این متقاضیان می توانند با دریافت کارنامه ی سبز از سازمان سنجش و بررسی اختلاف رتبه خود با آخرین نفر قبولی در اولویت های انتخابی(البته این بار در تکمیل ظرفیت با راهنمایی مشاورین متخصص)، در تکمیل ظرفیت  شرکت نموده و شانس قبولی خود را در تکمیل ظرفیت بیازماید.

پذیرش در انتخاب های بعدی انتخاب رشته کنکور سراسری ۹۶

مورد دوم استفاده از کارنامه ی سبز (انتقالی با کارنامه سبز) برای افرادی است که در رشته ای پذیرفته شده اند، اما بیشتر تمایل دارند در رشته های بعدی خود در فرم انتخاب رشته پذیرفته شوند یعنی علاقه زیادی به این رشته ی پذیرفته شده ندارند و اگر در رشته های انتخابی بعدی خود پذیرفته می شدند، بیشتر احساس رضایت داشتند. این افراد با مشاهده کارنامه سبز خود می توانند در صورت موافقت دانشگاه مبدأ و مقصد درخواست بررسی انتخاب های پایینی داده و در رشته پذیرفته شده اولویت های بعدی خود ثبت نام نمایند.

دریافت کارنامه محرمانه

از آنجایی که اگر داوطلب در دانشگاه روزانه ای پذیرفته شده باشد و تمایلی به ثبت نام در آن رشته محل نداشته باشد و برای ثبت نام اقدام نکند (انتقالی با کارنامه سبز)، در کنکور سال بعد در پذیرش روزانه حق شرکت ندارد.

مژده برای این دسته از متقاضیان پذیرفته شده در مالیمگاه روزانه که تمایل به ثبت نام ندارند و از طرفی نمی خواهند از شرکت در کنکور سال بعد حذف شوند، این افراد می توانند درخواست بررسی اشتباه در انتخاب رشته نمایند.

راه های ارتباط با مشاورین گروه مالیم:

متقاضیان گرامی در صورت نیاز به استفاده از کارنامه سبز کنکور و نحوه دریافت کارنامه سبز، نحوه درخواست بررسی اشتباه در انتخاب رشته و انتخابی مطمئن و درست در تکمیل ظرفیت و راهنمایی و اصلاح اشتباه در انتخاب رشته خود دقت بعمل اوردید.

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

تماس فقط از طریق تلفن ثابت(بدون پیش شماره)

۴۳ ۵۲ ۹۰۷ ۹۰۹