خانه / اعلام نتایج / کارنامه کنکور سهمیه ایثارگران

کارنامه کنکور سهمیه ایثارگران

کارنامه کنکور سهمیه ایثارگران

در تاریخ ۲۶ دی ماه سال نود و پنج در طی بررسی برنامه ششم توسعه از طریق نمایندگان مجلس شورای اسلامی در قانون جامع خدمات رسانی به ایثارگران اصلاحاتی را ایجاد نمودند. که در این اصلاحات برای خانواده ایثارگران و جانبازان زیر بیست و پنج درصد و رزمندگان حداقل شش ماه خدمت داوطلبانه در جبهه ، فرزندان و همسر آنان، ارائه خدماتی در نظر گرفته شد. که یکی از این خدمات ارائه شده تاثیر سهمیه پنج درصدی ایثارگران می باشد که درباره آن توضیح خواهیم داد(کارنامه کنکور سهمیه ایثارگران). افرادی که شامل استفاده از این خدمات شده بودند در تاریخ ۱۸ الی ۲۱خرداد ماه به سایت سنجش وارد شده و اطلاعات خود را ویرایش نمودند برای کسب اطلاع بیشتر با مشاورین گروه مالیم تماس حاصل فرمایید.

تأثیر سهمیه ایثارگران در کارنامه و انتخاب رشته به شرح زیر است:

اولین سال اجرای این اصلاحیه ایثارگران سال ۹۶ می باشد. مهمترین نکته اینجاست که حد نصاب نمره قبولی در آزمون کنکور برای استفاده کنندگان از سهمیه پنج درصدی، همان حد نصاب استفاده از سهمیه ی بیست و پنج درصدی ایثارگران است.

کارنامه کنکور سهمیه ایثارگران ۹۷

یعنی این که با کسب حداقل هفتاد درصد نمره آخرین نفر قبولی در هر رشته محل، در صورت ظرفیت خالی( مازاد بر سهمیه مشمولان بیست و پنج درصدی) آن محل به آسانی پذیرفته می شوند(کارنامه کنکور سهمیه ایثارگران). با این تفاوت که تعداد این ظرفیت در مقایسه با بیست و پنج درصدی تقریبا یک پنجم می باشد.

از آنجایی که بیست و پنج درصد ظرفیت کد رشته محل ها به ایثارگران تعلق گرفته و مشمولان سهمیه بیست و پنج درصدی فقط پنج درصد این ظرفیت را پر می کند، پس مابقی این سهمیه یعنی چیزی در حدود بیست درصد ظرفیت که خالی باقی می ماند به مشمولان سهمیه ی پنج درصدی تعلق خواهد گرفت. و این یک امتیاز در مقایسه با داوطلبان استفاده از سهمیه ی مناطق است.

تأثیر سهمیه پنج درصدی ایثارگران در شهریه دانشگاه ها:

تاثیر سهمیه ی پنج درصدی ایثارگران را می توان در تخفیف از دانشگاه های مورد تایید وزارت علوم تحقیقات و فناوری مشاهده نمود یعنی اگر مشمولان قانون استفاده از سهمیه ی پنج درصدی در دانشگاه آزاد اسلامی، پیام نور، دوره های شبانه و یا دیگر دانشگاه های شهریه ای مورد تایید پذیرش شوند می توانند از تخفیف ۳۰ درصدی شهریه ثبت نام در این دانشگاه ها برخوردار شوند(کارنامه کنکور سهمیه ایثارگران).

مشاوره تحصیلی مالیم گروه

داوطلبان گرامی مشمول سهمیه بیست و پنج و پنج درصدی ایثارگران می توانند جهت مشاوره و اطلاع از استفاده از سهمیه در آزمون ها و کنکور سراسری و … می توانید با مشاورین ما تماس حاصل فرمایند.

۷ دیدگاه

 1. سلام پدر من جانباز ۲۵%هستند,من برای قبولی در پزشکی دانشگاه پیامبر اعظم مازندران روزانه حدودا چه رتبه ای باید بیارم؟!!خواهشا جواب بدید

 2. سلام یکی از دوستانم ۲۵%داشت رتبه خودش ۵۲۰۰۰ شد با سهمیه ۱۰۷۲ شد

 3. سلام عذرخواهی میکنم ازتون.یه سوال برام پیش اومد.مطمئنین که فقط ۲۵% بوده سهمیشون؟؟ الان چی میخونن؟؟کجا قبول شدن؟؟

 4. سلام ، میخواستم بدونم در سهمیه ۵ درصدی ایثارگران حدودا با چه رتبه ای میشه دندانپزشکی قبول شد و اینکه چه درصدایی برای کسب همچین رتبه ای نیاز هست؟
  اگه چندتا کارنامه از قبولیای پارسال برای من بفرستید ممنون میشم🙏

 5. رتبه ی سهمیه های ۵ درصدی بین خودشونه یعنی بین ۳۲هزار نفر(البته اگه امسال بیشتر نشن!)
  باید تراز کنکور بالای ۹۵۰۰ بشه. اگه درصد میخوای ببینی تو تخمین رتبه گزینه دو درصد بزن ترازشو بهت میده

 6. لاسلام من سهمیه ۵ درصد دارم ولی استفاده نکردم اخه همه میگن ریسکه برج ۱۲ ک میشه ویرایش کرد…الان من تو دوراهیم که از منطقه ۳ استفاده کنم یا همون ۵ درصد لطفا بهم بگیننننن خاهشااااااا وتو سهمیه ۵ درصد بایدچه تبه و درصدایی داشته باشیم که بتونیم دندان یا پزشکی یا پیراپزشکی قبول شد خاهههههههههشاااااا جواب بدین

 7. مشاوران مالیم گروه

  سلام از سهمیه ۵ درصدی استفده کنید چومن تاثیر بیشتری دارد

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

تماس فقط از طریق تلفن ثابت(بدون پیش شماره)

۴۳ ۵۲ ۹۰۷ ۹۰۹