خانه / مشاوره تحصیلی / کاهش استرس قبل از کنکور

کاهش استرس قبل از کنکور

 

 کاهش استرس قبل از کنکور

 کاهش استرس قبل از کنکور:استرس در بین دانشجویان و محصلان در شب امتحان امری طبیعی است. اضطراب در واقع برگرفته از ذهنی مغشوش است که عملکرد منفی دارد و تمرکز و حواشی ذهنی فراوان را بوجود می آورد.

برای ارتباط با مشاوره تحصیلی وارد صفحه شوید.

و اما محصلان چگونه می توانند این همه اضطراب و نگرانی و استرس را از خود دور کنند؟

باید به این نکته توجه کنند که خواندن و متمرکز شدن در شب امتحان کاملا بیهوده و پوچ است زیرا باید از اول و به مرور و برنامه ریزی درسی و زمانی ، یاد گیری مبحث های درسی را آموخت.

مطالب مرتبط

بهترین مشاوره تحصیلی برای کنکور

مشاوره کنکور تلفنی

راه های کاهش استرس قبل از کنکور

همیشه باید سعی کرد در ساعت مشخص شده و برنامه ریزی شده ای درس خواند و باید از درس خواندن ب صورت فشرده و چندین ساعته اجتناب کرد و زمانی که ذهنتان خسته شد باید استراحت کنید.یک مطلبی را چندین بار خواندن و فهمیدن بهتر است از این که آن مطلب را با سرعت بخوانید و ازآن ردشوید.از همه مهمتر مثال در درس خواندن  نیاز به حفظ کل آن مطلب نیست و باید چکیده از مفهوم محتوا های مهم را فهمید .

و اما راهکارهای کاهش استرس و اضطراب در روز امتحان همیشه باید سعی کرد هر چند جواب سوال امتحانی را که می خواهیم بدهیم ضعیف و یا حتی با نقص بود بهتر از این است که سوال را بدون پاسخ بگذاریم.

همیشه باید سعی خود را کنیم با افرادی برخود داشته باشیم که مثبت اندیش باشند،همیشه باید فکرهای منفی را به مثبت تبدیل کنیم در بین این مطالب گفته خانواده نقش بسیار مهم و کلیدی  را در موفقیت فرد دارد با فراهم کردن فضای مناسب و ایجادآرامش این زمینه را برای پیشرفت و کاهش استرس کم میکند.

اما یک نکته شاید جالب باشد بدانید که اضطراب را نباید نادیده گرفت زیرا میتوان جنبه مثبتی هم داشته باشد! اضطراب باعث می شود هر فرد در برابر امتحان آمادگی کاملی را داشته باشد و اما برای کاهش اضطراب و دلهرگی در شب امتحان و کل ماه های سال میتوان با مشاوره همه این دل نگرانی های ذهنی را از بین برد زیرا مشاوره فضای ذهنی شمارا باز میکند.شما برای کاهش استرس و اضراب خود میتوانید با مشاورین روانشناسی مالیم گروه تماس بر قرار کنید.

مشاورین مالیم گروه همه روزه از ساعت ۸ صبح الی ۱ شب آماده پاسخگویی به سوالات شما عزیزان می باشد.

 

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

تماس فقط از طریق تلفن ثابت(بدون پیش شماره)

۴۳ ۵۲ ۹۰۷ ۹۰۹