خانه / مشاوره تحصیلی / کنترل استرس در شب امتحان

کنترل استرس در شب امتحان

کنترل استرس در شب امتحان

کنترل استرس در شب امتحان و راههای کاهش استرس امتحان اینکه قبل از امتحان یا سر جلسه آن استرس داشته باشید معمولا امری طبیعی است.اما اگر نتوانید آن را کنترل کنید بدون شک باعث می شود که نتوانید پاسخ سوالات خود را به درستی بدهید.

حتی امکان دارد برای امتحان بسیار هم مطالعه کرده باشید و درس خوانده باشید اما این استرس باعث می شود که قدرت تفکر خود را از دست بدهید و به نوعی اعتماد به نفستان کاهش یابد.

برای دریافت مشاوره درمان استرس با مشاوران مالیم تماس حاصل فرمایید.

پیشنهاد می شود شب قبل از امتحان از شام سبکی اسقاده کنید تا بتوانید به راحتی بخوابید و ساعتی قبل از امتحان نیز به صورت روزنامه وار تیتر ها و سر فصل های مختلف را بخوانید تا مطالب دوباره برای شما یاد آوری شود.

معمولا همان ابتدا که برگه ی سوالات را دریافت می کنید احساس می کنید که تمامی مطالب را فراموش کرده اید،باید بدانید این اتفاق برای اکثر افراد پیش می آید.ابتدا سعی نمایید به سوالات راحت تر پاسخ دهید تا باعث افزایش روحیه شما شود.

راههای کاهش استرس امتحان

اگر از همان ابتدا بخواهید وقت خود را صرف فکر کردن به پاسخ سوالاتی کنید که جوابشان را فراموش کرده اید امکان دارد در پایان کار زمان به اندازه کافی برای شما باقی نماند و نتوانید به سوالات دیگر نیز پاسخ دهید.

راه های کاهش استرس امتحان را در مالیم بدست اورید

مطمئن باشید با گذشت زمان اندکی به احتمال بسیار زیاد پاسخ سوالاتی را هم که فراموش کده اید به یاد خواهید آورد . اگر نمی توانید به درستی استرس و اضطراب خود را کنترل کنید بهتر است از مشاوره استفاده کنید.

مشورت با افرادی که در این زمینه تجربه دارند می تواند به شما کمک کند بتوانید بر حالات روحی خود کنترل داشته باشید.

گروه مالیم این امکان را فراهم کرده اند که بدون نیاز به مراجعه و از طریق تماس تلفنی بتوانید با مشاوران در ارتباط باشید و در تمامی موارد تحصیلی سوالات خود را بیان نمایید و از راهنمایی آنها استفاده نمایید .

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

تماس فقط از طریق تلفن ثابت(بدون پیش شماره)

۴۳ ۵۲ ۹۰۷ ۹۰۹