خانه / مشاوره / کنترل استرس کنکور

کنترل استرس کنکور

کنترل استرس کنکور

کنترل استرس کنکور و کاهش استرس شب کنکور که استرس ناشی از کنکور برای تمامی جوانان وجود دارد و نکته ی جالب این است شاید افرادی که بیشتر درس خوانده اند ، استرس بیشتری داشته باشند.این استرس طبیعی است اما نباید اجازه دهید که بر روی عملکرد شما تاثیر گذاشته و به نوعی قدرت تصمیم گیری را از شما بگیرد.

برای دریافت مشاوره استرس کنکور با مشاورین مالیم تماس حاصل فرمایید.

این مسئله باید گفته شود که با افزایش ظرفیت دانشگاه های گوناگون تقریبا نگرانی برای قبولی در دانشگاه وجود ندارد و متقاضیان می بایست با خیال راحت از این بابت سعی نمایند تا رتبه بهتری بدست آورند تا بتوانند در دانشگاهی که دلخواهشان است تحصیل کنند.

بهتر است هفته های آخر و منتهی به کنکور برنامه غذایی متفاوت تری داشته باشید ولی نه به صورتی که به سلامتی شما آسیب بزند.باید به این نکته اشاره شود که تفریح و استراحت در روزهای آخر بسیار برای روحیه شما مناسب خواهد بود و باعث می شود که استرس ناشی از کنکور بسیار کم تر شود . پیشنهاد می شود در شب های قبل از کنکور شام سبک تری بخورید تا بتوانید به راحتی بخوابید.

کاهش استرس شب کنکور

باید بدانید که خواب و تغذیه مناسب در عملکرد شما بسیار تاثیر گذار خواهد بود ، به همین علت می بایست حتما به این دو مورد توجه ویژه ای داشته باشید.

یکی دیگر از راه های کنترل استرس کنکور استراحت و تفریح در روزهای پایانی است ، این را بدانید درس خواندن  در روزهای پایانی کمک چندانی به شما نخواهد کرد و امکان دارد فشار عصبی و استرس را برروی شما افزایش دهد.

همین امر باعث ذایجاد اضطراب و دلهره در شما شده و ممکن است قدرت تصمیم گیری درست در زمان کنکور را از شما بگیرد.

پیشنهاد می شود در طول زمان مطالعه برای کنکور از افرادی که به نوعی در این زمینه تجربه دارند مشاوره درمان استرس بگیرید تا بتوانید به درستی و طبق برنامه برای کنکور به مطالعه بپردازید

انتخاب رشته دانشگاه آزاد

درباره ی مشاوران مالیم گروه

همچنین ببینید

مشاوره تخصصی کنکور هنر

مشاوره تخصصی کنکور هنر

مشاوره تخصصی کنکور هنر مشاوره تخصصی کنکور هنر به چه صورت است؟ مشاوره تخصصی کنکور …

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

 برای دریافت مشاوره تحصیلی با شماره :

۴۳ ۵۲ ۹۰۷ ۹۰۹

داخلی ۱۵۰

تماس فقط از طریق تلفن ثابت – بدون پیش شماره و کد